Reklama

Millennium ocenia LPP, NG2, NFI EMF

Analitycy Millennium DM, w raporcie z 24 listopada, obniżyli rekomendację dla LPP do "akumuluj" z "kupuj", a dla NG2 do "neutralnie" z "akumuluj". Podwyższyli natomiast rekomendację dla NFI Empik M&F do "akumuluj" z "neutralnie".

Reklama

Cena docelowa akcji LPP została podwyższona od 2.390 zł, akcji NG2 do 65,4 zł, a walorów NFI Empik M&F do 22,9 zł.

Reklama

Raport wydano przy kursie LPP na poziomie 2.170 zł, akcje NG2 kosztowały wówczas 62,0 zł, a NFI Empik M&F 19,97 zł.

W środę na giełdzie o godz. 9.06 za akcje spółek płacono odpowiednio: 2.099,50, 61,60 zł, 21,10 zł.

"Wyniki kwartalne LPP były dobre, a spółce udało się utrzymać koszty sprzedaży na niskim poziomie. To sprawia, że spodziewamy się bardzo udanego IV kwartału i widzimy potencjał do poprawy wyników w przyszłym roku. Od czasu wydania naszej ostatniej rekomendacji kupuj dla LPP nastąpił jednak istotny wzrost kursu akcji tej spółki (o 21,2 proc.) i dlatego obniżamy rekomendację do akumuluj. W odniesieniu do NG2 uważamy, że spodziewane ożywienie w handlu detalicznym nie przełoży się na tak znaczne polepszenie wyników, jak dla LPP i EMF. W związku z tym obniżamy naszą rekomendację dla akcji NG2 z akumuluj do neutralnie" - napisali analitycy.

"Oceniamy, że możliwa poprawa wyników NFI EMF nie jest jeszcze w pełni odzwierciedlona w cenie rynkowej i dlatego podwyższamy rekomendację dla akcji tej spółki z neutralnie do akumuluj. Według nas jest to spółka, która podobnie jak LPP, powinna istotnie skorzystać na ożywieniu w handlu, a przy tym jest notowana z dyskontem w stosunku do dystrybutora odzieży, zwłaszcza po niedawnym wzroście kursu jego akcji. Na notowania EMF powinny również pozytywnie wpłynąć bardzo dobre wyniki za IV kwartał" - czytamy.

Sprawdź bieżące notowania GPW na stronach BIZNES INTERIA.PL

Dowiedz się więcej na temat: Empik

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »