Reklama

Od dziś kolejna szansa na tańszy prąd od DUON

DUON kontynuuje współpracę z Groupon. Od poniedziałku 22 kwietnia klienci indywidualni z terenu całej Polski mogą skorzystać z oferty zakupu kuponu promocyjnego na energię elektryczną w cenie 9 złotych. Wykorzystanie zakupionego bonu uruchamia proces zmiany dostawcy energii oraz gwarantuje stałe, najniższe na rynku, ceny prądu do końca 2016 roku. Do końca roku 2013 klient będzie otrzymywał 50 proc. rabatu w stosunku do obecnych cen.

- Obecna oferta została wprowadzona, ponieważ jesteśmy bardzo zadowoleni z dotychczasowej współpracy z platformą Groupon. Dodatkowo, chcemy by odbiorcy energii, przy minimalnym zaangażowaniu ich czasu, otrzymali od DUON ofertę atrakcyjną cenowo, prostą i czytelną. Klienci Groupon są przyzwyczajeni do atrakcyjnych cenowo okazji. To co oferujemy niewątpliwie jest taką okazją. Jako niezależnemu sprzedawcy energii elektrycznej, zależy nam na pokazaniu korzyści, jakie niesie za sobą uwolnienie rynku energii - mówi Krzysztof Noga, członek zarządu Grupy DUON S.A.

Reklama

Notowania spółki Grupa DUON S.A.

Dodaje on także, że oferta przygotowana przez DUON jest obecnie najbardziej konkurencyjną na rynku - co można sprawdzić na stronach Urzędu Regulacji Energetyki. Jednak, ze względu na fakt, że sprzedawcy prześcigają się obecnie w oferowaniu klientom jak najkorzystniejszej oferty, DUON gwarantuje możliwość obniżenie swojej ceny, jeżeli obecny sprzedawca klienta złoży mu korzystniejszą ofertę. Oferta Grupy DUON, która jako pierwsza w Polsce wprowadziła sprzedaż energii elektrycznej na platformach zakupów grupowych, została przygotowana z myślą o odbiorcach, którzy są otwarci na możliwość optymalizacji wydatków na energię elektryczną w gospodarstwach domowych w nowoczesnej formie. Dotychczasowa sprzedaż prądu na Groupon prowadzona przez Grupę DUON odniosła bardzo dobre efekty.

Do końca 2013 roku oferta Grupy DUON dostępna na Groupon zapewnia cenę 0,14zł/kWh czyli ponad 50 proc. niższą od tej którą płaca obecnie klienci największych grup energetycznych(ENERGA, ENEA, PGE, Tauron, RWE), a w następnych latach - 0,255zł/kWh.

Jakie są ceny energii u innych dostawców?

Obecnie praktycznie wszyscy odbiorcy w Polsce rozliczani są po cenach taryfowych, które oscylują wokół 0,283 zł/KWh. Nie trudno więc obliczyć, że cena energii zaproponowana przez DUON jest ponad połowę niższa, a to sprawia, że jest prawdziwie konkurencyjna.

Od 2007 roku ceny energii poszybowały w górę o około 90 proc, po planowanym na 1 stycznia 2014 roku uwolnieniu cen dla klientów indywidualnych tendencja ta powinna się pogłębić. Grupa DUON daje gwarancję stałej i zawsze niższej ceny niż u dotychczasowego dostawcy, co pozwoli na większe oszczędności oraz lepsze planowanie budżetu domowego. Oprócz ceny energii klient będzie uiszczał opłatę handlową w wysokości 5 złotych.

Perspektywy dla rynku

Poprzez udostępnienie oferty sprzedaży energii elektrycznej na Groupon, DUON buduje świadomość możliwości zmiany sprzedawcy prądu wśród odbiorców indywidualnych po uwolnieniu rynku. Według danych URE, od 1 lipca 2007 roku sprzedawcę zmieniło około 85 tysięcy klientów indywidualnych, co stanowi mniej niż 1 proc. wszystkich odbiorców energii w Polsce. Grupa DUON chce wykorzystać potencjał tego rynku.

Opr. MM

Dowiedz się więcej na temat: Groupon | CP Energia SA | Duon | dziś

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »