OPTeam zapewnił nowe serwerownie dla Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach
Studenci i pracownicy Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach mają już do dyspozycji szybkie łącza internetowe i lepszy dostęp do uczelnianych baz danych.
Giełdowa spółka OPTeam oficjalnie zakończyła budowę dwóch nowoczesnych serwerowni dla uczelni. Umowy na ich wyposażenie i uruchomienie opiewały na ponad 9,5 mln zł brutto. Z kolei dzięki wygranemu 30 sierpnia kolejnemu przetargowi, OPTeam dostarczy dla Uniwersytetu dodatkowo telefony IP oraz punkty dostępowe do bezprzewodowej łączności z Internetem za ponad 553 tys. zł.
- Jesteśmy dumni z tego projektu. Utworzenie nowoczesnych serwerowni, ich wyposażenie w sprzęt, oprogramowanie oraz realizacja wdrożenia dla największej uczelni w regionie udało się zrealizować w rekordowym czasie zaledwie 50 dni - podkreśla Andrzej Pelczar, prezes OPTeam. Odbiór ostatnich prac, zrealizowanych w ramach dwóch wygranych przez OPTeam przetargów, nastąpił w piątek 14 września.
W dwóch budynkach Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego powstały nowoczesne serwerownie pracujące w oparciu o przełączniki sieciowe działające w technologii 10Gb/s. Zainstalowano w nich 30 serwerów m.in. z oprogramowaniem do wirtualizacji.
- Cieszymy się, że nasza współpraca z Uniwersytetem nie kończy się na realizacji tych zadań. Wygraliśmy kolejny przetarg i zbudowane przez nas serwerownie uzupełnimy teraz m.in. o urządzenia i oprogramowanie umożliwiające bezprzewodowy dostęp do Internetu wszystkim studentom i pracownikom uczelni oraz gościom szkoły zarejestrowanym w ogólnopolskim systemie eduroam - mówi Andrzej Pelczar.
Z różnego typu rozwiązań firmy OPTeam korzysta około 90 szkół wyższych. Według raportu ComputerWord Top 200 za rok 2011, spółka jest na trzecim miejscu wśród największych dostawców rozwiązań i usług IT dla sektora edukacji.
- Dzięki informatyzacji polskich uczelni rośnie ich konkurencyjność i poziom kształcenia. Coraz więcej szkół wyższych przechodzi w tym zakresie bardzo korzystne zmiany, co obserwujemy nie tylko jako przedsiębiorstwo z sektora IT, ale także jako firma co rok przyjmująca do pracy stażystów i nowych pracowników - podkreśla Prezes Pelczar.
Do największych wdrożeń realizowanych przez OPTeam na polskich uczelniach należy system uwierzytelnienia i autoryzacji oraz oprogramowanie informatyczne usprawniające proces dydaktyczny i organizację pracy uczelni m.in. dla Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie. Z kolei warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego w ramach konsorcjum dostarczyła sprzęt i oprogramowanie niezbędne do pracy serwerowni uczelni oraz wdrożyła system informatyczny wspierający prowadzenie prac badawczo-naukowych.
OPTeam przygotował też innowacyjne oprogramowanie do śledzenia losu absolwentów, które cieszy się dużym zainteresowaniem szkół wyższych. Ponadto spółka jest zdecydowanym liderem na rynku elektronicznych legitymacji studenckich w Polsce. Brała też udział w unijnym projekcie mającym na celu opracowanie standardu systemu karty studenckiej w europejskich uczelniach.
Opr. KM
Biznes INTERIA.PL na Facebooku. Dołącz do nas i czytaj informacje gospodarcze