Ovostar Union N.V. planuje debiut na warszawskiej giełdzie

Ovostar Union N.V., jeden z największych producentów jaj i produktów jajecznych na Ukrainie, rozważa przeprowadzenie pierwszej oferty publicznej (IPO) i debiut na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Ovostar Union N.V., jeden z największych producentów jaj i produktów jajecznych na Ukrainie, rozważa przeprowadzenie pierwszej oferty publicznej (IPO) i debiut na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

- Wybór GPW to dla nas szansa pokazania się szerokiej grupie inwestorów z Polski i z Europy. To centralny punkt środkowoeuropejskiego rynku kapitałowego. Dodatkowo niedawne utworzenie indeksu WIG-Ukraina potwierdza, że oferty takich spółek jak Ovostar Union N.V. mogą być dobrze przyjęte przez rynek - powiedział Vitalii Veresenko, przewodniczący Rady Dyrektorów.

- Jaja, a w szczególności produkty jajeczne, to sektor o dużym potencjale wzrostu. Nasze wyroby stają się obecnie nieodzownym składnikiem nowoczesnej produkcji wielu artykułów spożywczych takich jak słodycze, makarony czy sosy. Ovostar Union N.V. zaopatruje w nie międzynarodowe koncerny takie jak Nestle i McDonald's. Środki, które chcemy pozyskać w ofercie publicznej pomogą nam w ekspansji - powiedział Borys Bielikov, Dyrektor Zarządzający spółki.

Reklama

BIC Securities pełni rolę Wiodącego Organizatora i Doradcy Finansowego, a Dom Maklerski BZ WBK S.A. Globalnego Koordynatora i Głównego Menedżera Oferty. KBC Securities N.V. Polska będzie pełnić funkcję współzarządzającego ofertą. Bank Zachodni WBK S.A. pełni rolę Doradcy Kapitałowego.

Oferta publiczna uzależniona będzie m.in. od spełnienia wymogów formalnych, a w szczególności od zatwierdzenia prospektu przez holenderski Nadzór Finansowy (Autoriteit Financiële Markten - AFM) oraz notyfikacji do polskiej Komisji Nadzoru Finansowego.

O Ovostar Union N.V.

Spółka jest jednym z liderów w produkcji jaj na Ukrainie. Ovostar Union N.V. zaopatruje międzynarodowe koncerny takie jak Nestle i McDonalds oraz supermarkety takie jak Metro, Auchan i Billa (REWE Group). Spółka posiada nowoczesne zakłady, a jej model biznesowy obejmuje wszystkie działania związane z produkcją jaj i produktów jajecznych od hodowli drobiu po przetwórstwo jaj.

W 2010 r. Ovostar Union N.V. wyprodukował 546,1 mln jaj i 4,7 tys. ton produktów jajecznych, a stado niosek na koniec zeszłego roku sięgało 2,1 mln.

W 2010 r. Spółka osiągnęła 37 mln USD przychodów i 9 mln USD zysku netto. W tym samym okresie zysk EBITDA wyniósł 11,6 mln USD, a marża EBITDA była na poziomie 31%.

Sprawdź bieżące informacje z rynku pierwotnego GPW i NewConnect na stronach Biznes INTERIA.PL

PAP
Dowiedz się więcej na temat: Ovostar Union

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »