Reklama

Pandemia koronawirusa. Spadła sprzedaż mieszkań - Dom Development

Dom Development sprzedał w I kwartale 2020 roku 815 lokali netto, o 12 proc. mniej niż rok wcześniej - wynika z wstępnych danych. Spółka podkreśla, że dziś prognozowanie sytuacji w polskiej gospodarce i na rynku nieruchomości w najbliższych miesiącach nie jest możliwe.

Najwięcej transakcji zrealizowano w Warszawie - 497. W Trójmieście sprzedano 220 lokali, a we Wrocławiu 98.

Z kolei przekazania spadły o 55 proc. rok do roku. Grupa przekazała 549 lokali, z czego w Warszawie 430, w Trójmieście 38 a we Wrocławiu - 81.

Dom Development zaznacza, że przed branżą i całą gospodarką trudny czas związany z dużymi zmianami w otoczeniu i niepewnością na rynku.

Spółka zawiesiła w związku z pandemią koronawirusa i jej skutkami gospodarczymi wcześniejszą decyzję w sprawie dywidendy. Pierwotnie miała ona wynieść 9,5 zł na akcję (94 proc. skonsolidowanego zysku netto).

Reklama

Zawieszenie rekomendacji ma umożliwić zarządowi podjęcie decyzje w późniejszym terminie, kiedy w większym stopniu znany będzie wpływ pandemii COVID-19 na polską gospodarkę i rynek mieszkaniowy, a także na płynność spółki.

Firma informuje, że już w pierwszej połowie marca około 80 proc. pracowników zostało oddelegowanych do pracy zdalnej. Spółki z grupy uruchomiły spotkania sprzedażowe za pośrednictwem internetu i wdrożyły procedurę zdalnego podpisywania umów z klientami.

Niezależnie od sprzedaży on-line, cały czas funkcjonują biura sprzedaży. - Sprawnie przebiega proces przekazywania mieszkań oraz zawierania umów notarialnych. Wszystkie budowy prowadzone przez grupę postępują w normalnym tempie - informuje Dom Development.

Dom Development poinformował, że już w 2019 r., przygotowując się na potencjalne osłabienie koniunktury, spółka zabezpieczała swoją płynność finansową i ograniczyła średnią wielkość rozpoczynanych etapów inwestycji. Na koniec marca tego roku grupa posiadała na rachunkach bankowych około 644 mln zł.

morb

DOMDEV

96,7000 +1,9000 2,00% akt.: 20.05.2022, 17:51
  • Otwarcie 95,0000
  • Max 96,8000
  • Min 94,9000
  • Kurs odniesienia 94,8000
  • Suma wolumenu 13 955
  • Suma obrotów 1 339 437,5000
  • Widełki dolne 85,5000
  • Widełki górne 104,4000
Zobacz również: ALTA ARCHICOM ATAL
Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »