Reklama

PHN oferuje w IPO do 25 proc. akcji

Cena maksymalna akcji PHN w ofercie publicznej spółki dla inwestorów indywidualnych została ustalona na 26 zł. W ramach oferty Skarb Państwa oferuje do 10.846.000 istniejących akcji PHN, stanowiących do 25 proc. kapitału zakładowego - poinformowała spółka w prospekcie emisyjnym.

Cena maksymalna akcji PHN w ofercie publicznej spółki dla inwestorów indywidualnych została ustalona na 26 zł. W ramach oferty Skarb Państwa oferuje do 10.846.000 istniejących akcji PHN, stanowiących do 25 proc. kapitału zakładowego - poinformowała spółka w prospekcie emisyjnym.

Zapisy na akcje PHN dla inwestorów indywidualnych odbyć się mają w terminie 24 stycznia - 1 lutego , a dla instytucjonalnych od 5 do 7 lutego 2013 roku. Przewidywany debiut na GPW nastąpić ma nie później niż do 13 lutego.

Inwestor indywidualny może złożyć zapis na maksymalnie 1500 akcji PHN.

Spółka podała, że planuje racjonalizację i optymalizację struktury portfela nieruchomości, poprawę efektywności działalności w zakresie zarządzania aktywami, dalszą poprawę efektywności funkcjonowania grupy oraz utrzymanie konserwatywnej strategii finansowania działalności.

Reklama

"Nadrzędnym celem strategicznym spółki jest uzyskanie pozycji największej spółki inwestycyjnej na rynku nowoczesnych nieruchomości komercyjnych w Polsce" - napisano w prospekcie.

Spółka przewiduje, że na wyniki finansowe Grupy w 2013 roku będzie częściowo wpływać poziom kosztów restrukturyzacji i integracji. Zarząd oczekuje, że w 2013 roku koszty administracyjne grupy nie zmienią się lub nieznacznie wzrosną.

"W 2013 roku przewiduje się kontynuowanie procesu restrukturyzacji poziomu zatrudnienia w grupie oraz kontynuowanie realizacji programu inwestycyjnego grupy" - napisano w prospekcie.

Spółka ocenia, że oszczędności związane z zakończeniem pierwszego etapu restrukturyzacji zatrudnienia powinny być zauważalne w I kwartale 2013 r., przy jednoczesnym przewidywanym wzroście kosztów usług obcych.

PHN podał, że planuje obniżenie liczby pracowników z 325 na początku 2013 roku do około 100 pracowników w okresie najbliższych 3-4 lat.

PHN podał w prospekcie, że obecnie nie jest w stanie ustalić, czy będzie mógł wypłacić dywidendę za 2012 rok.

Spółka poinformowała, że rekomendacje zarządu w zakresie wypłaty dywidendy będą zależały m.in. od wpływów pieniężnych z realizacji programu dezinwestycji grupy, uzyskania przez grupę finansowania zewnętrznego na realizację programu inwestycyjnego, potrzeb związanych z nakładami inwestycyjnymi grupy, które mają zostać poczynione w związku z wdrażaniem programu inwestycyjnego oraz wykupem od podmiotów będących partnerami we wspólnych przedsięwzięciach udziałów/akcji w spółkach celowych, jak również możliwości spółki do wypłaty dywidendy od spółek zależnych.

Obecnie jedynym akcjonariuszem spółki jest Skarb Państwa, który posiada 43.384.003 akcje, stanowiące 100 proc. jej kapitału.

Harmonogram oferty publicznej PHN

Poniżej przedstawiamy harmonogram oferty publicznej spółki Polski Holding Nieruchomości.

24 stycznia-1 lutego - przyjmowanie zapisów inwestorów indywidualnych;

4 lutego - zakończenie procesu budowania księgi popytu wśród inwestorów instytucjonalnych, ustalenie ostatecznej liczby akcji oferowanych, ostatecznej liczby akcji oferowanych poszczególnym kategoriom inwestorów oraz ceny sprzedaży dla inwestorów indywidualnych i ceny sprzedaży dla inwestorów instytucjonalnych;

5 lutego-7 lutego - przyjmowanie zapisów inwestorów instytucjonalnych;

8 lutego - złożenie zlecenia sprzedaży akcji oferowanych na rzecz inwestorów indywidualnych za pośrednictwem systemu GPW oraz zapisanie akcji oferowanych na rachunkach papierów wartościowych inwestorów indywidualnych;

nie później niż 12 lutego - zapisanie akcji oferowanych na rachunkach papierów wartościowych inwestorów instytucjonalnych;

nie później niż 13 lutego - pierwszy dzień notowania akcji na GPW.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »