Pioneer Pekao IM przekracza 10 proc. zaangażowania w Rank Progress

Jeden z największych polskich inwestorów instytucjonalnych PPIM zwiększył zaangażowanie w akcje Rank Progress do 10,08 proc. głosów na WZA.

Jeden z największych polskich inwestorów instytucjonalnych PPIM zwiększył zaangażowanie w akcje Rank Progress do 10,08 proc. głosów na WZA.

Aktualnie Pioneer Pekao ma w swoim portfelu ponad 5 mln akcji legnickiego dewelopera, co stanowi 13,53 proc. udziału w kapitale zakładowym Rank Progress SA. Wcześniej PPIM informował o zaangażowaniu na poziomie nieco ponad 2 mln 700 tys. akcji, co dawało 7,4 proc. w kapitale i 5,53 proc. w głosach.

- Tak duże zwiększenie zaangażowania przez taką renomowaną instytucję pokazuje, że profesjonalni uczestnicy rynku oceniają, że Rank Progress jest perspektywiczną spółką efektywnie realizującą unikalny model biznesowy - komentuje Jan Mroczka, Prezes Rank Progress.

Rank Progress SA

Rank Progress SA to firma inwestycyjno-deweloperska z siedzibą w Legnicy, działająca na polskim rynku nieruchomości od 1997 r. Spółka specjalizuje się w przygotowaniu i realizacji projektów obejmujących pozyskiwanie atrakcyjnie zlokalizowanych gruntów, a następnie w ich zabudowie obiektami handlowymi z przeznaczeniem na wynajem lub sprzedaż. Rank Progress tworzy grupę kapitałową obejmującą spółki celowe, poprzez które realizowane są poszczególne projekty. Istotnym atutem Grupy Rank Progress jest bank ziemi, w którego skład wchodzą atrakcyjnie zlokalizowane grunty na terenie całej Polski.

Reklama

Do głównych inwestycji realizowanych przez Grupę Rank Progress należą wielkopowierzchniowe centra handlowo-usługowe, parki handlowe oraz galerie handlowe ulokowane w średniej wielkości miastach. Po ukończeniu obiekty te są odsprzedawane lub oddawane w najem. W latach 2001 - 2015 Rank Progress zrealizował 52 projekty inwestycyjne, w tym wybudował 13 własnych galerii i parków handlowych - w Jeleniej Górze, Legnicy i Świdnicy, Kaliszu, Kłodzku, Zamościu, Zgorzelcu, Grudziądzu, Oleśnicy, Pile, Krośnie oraz w Lipienicach k. Chojnic.

Od 2013 roku Rank Progress zajmuje się również projektami deweloperskimi z zakresu gospodarowania odpadami.

Opr. KM

Biznes INTERIA.PL na Twitterze. Dołącz do nas i czytaj informacje gospodarcze

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Rank Progress SA | Bank Pekao
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »