PKO BP - emisja obligacji podporządkowanych

PKO Bank Polski wyemitował obligacje o dziesięcioletnim terminie wykupu. Oprocentowanie jest zmienne, oparte na stawce Wibor 6M, marża wyniosła 164 punktów bazowych, płatność kuponu jest półroczna.

PKO Bank Polski wyemitował obligacje o dziesięcioletnim terminie wykupu. Oprocentowanie jest zmienne, oparte na stawce Wibor 6M, marża wyniosła 164 punktów bazowych, płatność kuponu jest półroczna.

Ponadto po uzyskaniu zgody Komisji Nadzoru Finansowego pozyskane z nowej emisji środki zostaną przeznaczone na podwyższenie funduszy uzupełniających Banku. Do czasu uzyskania zgody KNF obligacje mają status niepodporządkowany.

- Od dłuższego czasu PKO Bank Polski konsekwentnie i z dużym sukcesem emituje obligacje na krajowych i zagranicznych rynkach. Powodzenie dzisiejszej emisji jest kolejnym potwierdzeniem wysokiej wiarygodności Banku. Dodatkowo planujemy wprowadzić obligacje podporządkowane na rynek Catalyst. Ponadto, jeśli warunki rynkowe okażą się satysfakcjonujące, Bank będzie emitował również papiery w Stanach Zjednoczonych - podkreśla Ilona Wołyniec, Dyrektor Departamentu Finansowania Projektów Inwestycyjnych.

Reklama

W lipcu tego roku PKO Bank Polski ogłosił decyzję o zamiarze przedterminowego wykupu wszystkich obligacji podporządkowanych wyemitowanych w 2007 r. i jednocześnie podjął uchwałę o wyrażeniu zgody na nową emisję obligacji podporządkowanych. Założeniem Banku jest, aby środki pozyskane z nowej emisji zastąpiły środki uzyskane przez Bank z emisji przeprowadzonej w 2007 r. Poprzedzenie wykupu wcześniej emitowanych papierów, emisją nowych pozwoli na utrzymanie funduszy uzupełniających na niezmienionym, bezpiecznym poziomie. Zgodnie z założeniami opcja call w stosunku do emisji z 2007 r. zostanie wykonana po uzyskania przez Bank stosownej zgody Komisji Nadzoru Finansowego.

PKO Bank Polski

Jest liderem polskiego sektora bankowego. Zgodnie z wyliczeniami firmy Intelace Research, z aktywami na poziomie 42,232 mld euro według stanu na koniec 2010 roku, jest też największym bankiem w Europie Środkowo-Wschodniej. Skonsolidowany zysk netto PKO Banku Polskiego po 3. kwartałach 2011 roku wyniósł 2,855 mld zł.

Oprac. MZB

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: PKO Bank Polski | Bank Polski
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »