PKO BP liczy na ok. 88,9 mln euro z transakcji przejęcia Visa Europe

PKO BP, w wyniku udziału w transakcji przejęcia Visa Europe przez Visa Inc., szacuje swój udział w przychodach z transakcji na ok. 88,9 mln euro, z czego 66,2 mln euro gotówki oraz 22,7 mln euro w akcjach Visa Inc. PKO BP przyjął w piątek warunki udziału w transakcji.

Bank zastrzegł w komunikacie, że powyższe kwoty nie są ostateczne i mogą ulec zmianie "w związku ze złożonym przez bank zastrzeżeniem co do zaproponowanego sposobu ustalania udziału banku w rozliczeniu transakcji lub ewentualnymi zastrzeżeniami pozostałych członków Visa Europe Limited, kosztami transakcji, a także w przypadkach wskazanych w dokumentacji dotyczącej transakcji (tzw. "leakage")".

Ostateczne potwierdzenie kwot należnych bankowi powinno nastąpić w dniu 1 marca 2016 r., a ich rozliczenie - w terminie do 30 czerwca 2016 r.

Reklama

Zgodnie z ramowymi zasadami transakcji, przewiduje się ewentualnie dodatkową odroczoną płatność typu "earn-out" płatną w gotówce po szesnastu kwartałach od dnia rozliczenia transakcji, ale jej faktyczna wartość nie jest aktualnie jeszcze możliwa do określenia" - napisano.

Przeprowadzenie transakcji uzależnione jest od otrzymania stosownych zgód regulacyjnych, a jej sfinalizowanie planowane jest w drugim kwartale 2016 r.

PAP
Dowiedz się więcej na temat: PKO BP SA | przejęcia | euro | visa | PKO

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »