Reklama

PKO BP rozważy wyjście na rynek euroobligacji

PKO BP rozważy przeprowadzenie emisji euroobligacji na początku 2019 roku w celu refinansowania emisji z 2014 roku o wartości 500 mln euro - poinformował PAP Biznes wiceprezes PKO BP Jakub Papierski. Decyzję o emisji uzależnia od warunków rynkowych.

"Na początku stycznia 2019 roku zapada nam emisja euroobligacji z 2014 roku o wartości 500 mln euro. Nie wykluczamy wtedy wyjścia na rynek w celu refinansowania tej emisji, ale decyzja będzie uzależniona od warunków rynkowych" - powiedział PAP Biznes Papierski.

Reklama

Dodał, że w 2014 roku emisja euroobligacji była przeprowadzona przy marży 115 pkt. bazowych.

"Dzisiaj możemy liczyć na 60-70 pkt. bazowych. To pokazuje, jak daleką drogę przeszliśmy jako bank w pozyskiwaniu zaufania inwestorów" - powiedział wiceprezes PKO BP.

Papierski, komentując włączenie Polski do grona rynków rozwiniętych przez agencję FTSE Russell, ocenia, że w długim horyzoncie może to mieć pozytywny wpływ na wycenę polskich obligacji korporacyjnych, w tym na emisje papierów dłużnych PKO BP.

"Inwestorzy na rynku dłużnym biorą pod uwagę szereg różnych czynników, ich decyzje są uzależnione od wielu zmiennych i nie ma prostego przełożenia, ale przekwalifikowanie Polski do grona stabilnych +najtańszych+ rynków na świecie będzie miało w dłuższym terminie pozytywny wpływ" - powiedział.

Zgodnie z decyzją FTSE Russell do listy uczestników jego indeksów włączonych zostało 37 polskich spółek. PKO BP jest jedynym podmiotem z Polski, który został zakwalifikowany do grona dużych spółek.

Przekwalifikowanie Polski do grupy krajów rozwiniętych weszło w życie w poniedziałek, 24 września.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »