Reklama

PKO BP strategicznym partnerem KIG

PKO Bank Polski wraz z Krajową Izbą Gospodarczą zawarł umowę o wzajemnej współpracy w ramach działań promujących małą i średnią przedsiębiorczość. Jej celem są wspólne działania na rzecz promocji projektu "LEM - platforma wspierająca finansowanie w przedsiębiorstwa", którego partnerem strategicznym został PKO Bank Polski.

Projekt LEM to unikalna platforma internetowa służąca konsolidacji rynku inwestorów kapitałowych w Polsce oraz przedsiębiorców, którzy chcą pozyskać zewnętrzne źródła finansowania, a przez to zwiększyć liczbę inwestycji kapitałowych w przedsiębiorstwa. W celu realizacji założeń projektu powstała strona inwestorzy.biz, która jest podstawowym miejscem dostępu do mechanizmów społecznościowych, szkoleń, informacji, narzędzi, konsultacji oraz wsparcia usług komercyjnych związanych inwestycjami kapitałowymi oraz rynkiem finansowym w Polsce.

Pełni rolę integratora rynku inwestorów oraz przedsiębiorców poszukujących zewnętrznych źródeł finansowania. Portal przyczyni się do rozwoju współpracy pomiędzy inwestorami będącymi m.in. klientami PKO Banku Polskiego.

Reklama

- Podpisanie umowy jest ważnym wydarzeniem, które łączy dwie kluczowe instytucje działające na rzecz rozwoju polskich przedsiębiorstw. Połączenie wspólnych sił na rzecz wsparcia przedsiębiorstw w ramach innowacyjnego projektu oraz szeroka sieć dystrybucji obu partnerów tworzą naturalną synergię, która przyczyni się do zwiększenia realizacji poziomu inwestycji w Polsce - mówi Agnieszka Wardak, Dyrektor Departamentu Klientów Małych i Średnich Przedsiębiorstw.

Kluczowym elementem decydującym o rozwoju i sukcesie przedsiębiorstwa jest proces pozyskania partnerów lub inwestora dla zaplanowanych przedsięwzięć - ten etap wspiera platforma inwestorzy.biz, która docelowo ma skupiać 400 000 przedsiębiorstw.

W niespełna 9 miesięcy od startu witryny, portal skupia już 300 000 przedsiębiorców. Bogata oferta produktów, zasięg i indywidualne podejście doradców PKO Banku Polskiego w połączeniu z innowacyjną ofertą kojarzenia inwestorów w ramach platformy LEM zapewnią należyte wsparcie w procesie realizacji inwestycji i pozyskiwania źródeł finansowania przez polskie przedsiębiorstwa.

- Udział takiego partnera, jakim jest PKO Bank Polski, to dla nas pewność realizacji założeń.

Jeśli na wspólnej drodze biznesowej spotykają się największy Bank w Polsce i największa instytucja otoczenia biznesu to mamy 100-procentową pewność sukcesu - mówi Mariusz Jednoralski, Zastępca Dyrektora Biura ds. Innowacyjnej Gospodarki z Krajowej Izby Gospodarczej.

Krajowa Izba Gospodarcza jest największą niezależną instytucją otoczenia biznesu w Polsce. Reprezentuje największą liczbę przedsiębiorców, łącząc ponad 160 organizacji biznesowych, w ramach których skupionych jest prawie 400 000 przedsiębiorców.

PKO Bank Polski

Jest liderem polskiego sektora bankowego. Zgodnie z wyliczeniami firmy Intelace Research, z aktywami na poziomie 42,232 mld euro według stanu na koniec 2010 roku, jest też największym bankiem w Europie Środkowo-Wschodniej. Skonsolidowany zysk netto PKO Banku Polskiego po 3. kwartałach 2011 roku wyniósł 2,855 mld zł.

Oprac. MZB

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »