PKO BP wprowadza nowy system płatności
PKO BP wprowadza system płatności mobilnych (IKO) i chce, by stał się on rynkowym standardem. Do końca 2015 roku bank chce mieć około 900 tys. klientów tej usługi - poinformował na konferencji Wojciech Bolanowski, dyrektor w PKO BP.
- W perspektywie do końca 2015 roku mamy w planie kilkaset tysięcy klientów, około 900 tysięcy - powiedział Bolanowski.
- Chcemy, by IKO stało się lokalnym standardem płatności mobilnych. Technologiczne platforma jest gotowa na przyjęcie nowych partnerów. Udostępnimy niezwłocznie IKO bez posiadania ROR w PKO BP w mechanizmie wirtualnej portmonetki - dodał.
Aplikacja na telefon umożliwia płatność za zakupy w sklepie, wypłacanie gotówki z bankomatu za pomocą telefonu, przelewanie środków na numer telefonu i realizowanie zakupów w internecie.
"Badania przeprowadzone przed wprowadzeniem usługi na rynek pokazują, że płatności mobilne PKO Banku Polskiego mają duży potencjał akwizycyjny" - napisano w materiałach przygotowanych na konferencję.
Liczba klientów PKO BP z dostępem do iPKO wynosi 4,5 mln, a miesięcznie realizowanych jest 11 mln transakcji. Obecnie z płatności mobilnych można dokonywać w bankomatach PKO BP, w terminalach płatniczych obsługiwanych przez eService, a także w internecie.
Sprawdź: PROGRAM PIT 2012
_ _ _ _
PKO BP ocenia, że zysk netto sektora bankowego w 2013 roku spaść może o 10-15 proc. i trudno oczekiwać, by bank zachowywał się istotnie inaczej niż rynek - poinformował wcześniej Paweł Borys, dyrektor w PKO BP.
"W 2013 roku zysk sektora bankowego może spaść o 10-15 proc., trudno oczekiwać, żeby nasz bank zachował się istotnie inaczej niż rynek" - powiedział Paweł Borys, dyrektor w PKO BP.
Poinformował, że bank zakłada, iż dynamika wzrostu gospodarczego osiągnie dno w I kwartale 2013 roku, a w całym 2013 roku PKB wzrośnie o 1,2-1,6 proc. W 2013 roku depozyty na rynku wzrosnąć mają o 2-3 proc., a kredyty wzrosną o 5-5,5 proc.
Inflacja, bezrobocie, PKB - zobacz dane z Polski i ze świata w Biznes INTERIA.PL