Reklama

Podmiot zależny Columbus Capital otwiera się na nowe rynki

3FX Sp. z o.o., podmiot zależny od Columbus Capital SA , spółki notowanej na rynku NewConnect od maja 2011 r. (walor CLC), który działa w branży druku 3D, zamierza wejść ze swoimi produktami na rynek czeski. Sprzedaż w tym kraju ma ruszyć do końca 2014 r., a kolejnym rynkiem dla 3FX ma być Słowacja.

Spółka planuje rozpocząć ekspansję na rynek czeski od sprzedaży filamentu klasy premium, bowiem brakuje na tym rynku filamentu o odpowiedniej jakości. Do końca tego roku zarząd 3FX zamierza odbyć spotkania z przedstawicielami największych czeskich sklepów związanych z drukiem 3D.

Spółka nawiązała już współpracę m.in. z Wydziałem Promocji i Handlu Ambasady RP w Pradze, od którego otrzymała konkretne wskazówki oraz deklarację pomocy w przypadku problemów. Istotnym wydarzeniem, które może znacząco pomóc przy wejściu na rynek czeski, był udział w targach MSV 2014 - najważniejszych targach przemysłowych w Europie Środkowej, które odbywały się w Brnie na przełomie września i października br.

Reklama

- Byliśmy obecni na targach MSV z naszymi drukarkami 3D golemD oraz usługą druku przestrzennego. Wiele osób odwiedziło nasze stoisko i poznało koncepcję druku 3D, a także dowiedziało się o istnieniu naszej firmy. Po niektórych rozmowach z odwiedzającymi stoisko pojawiło się kilka nowych pomysłów na zastosowanie druku 3D, o których mam nadzieję wkrótce będziemy mogli poinformować rynek. Udział w targach uważam za niezwykle owocny - mówi Marcin Krykwiński, prezes zarządu spółki 3FX Sp. z o.o.

Spółka podtrzymuje także plany wejścia na rynek niemiecki oraz słowacki. Najbliższym celem 3FX będzie z pewnością Słowacja, a dystrybucja w tym kraju powinna rozpocząć się na początku przyszłego roku. Rynek druku 3D jest obecnie jednym z najszybciej rozwijających się rynków na całym świecie. Prognozy odnośnie jego wzrostu stanowią, że w latach 2014-2018 będzie się on rozwijał na poziomie 45 proc. w ujęciu rok do roku.

Columbus Capital SA jest spółką notowaną na rynku NewConnect od maja 2011 r. i w najbliższym czasie chce być nastawiona na wspieranie projektów innowacyjnych oraz na realizację strategii inwestycyjnych opartych przede wszystkim na fundamentalnej wycenie niedowartościowanych projektów. W dłuższym okresie ma to zagwarantować akcjonariuszom ciągły wzrost wartości przedsiębiorstwa, a spółce umożliwić stały wzrost zainteresowania wśród inwestorów na rynku publicznym.

Sprawdź notowania Columbus Capital na stronach INTERIA.PL

Opr. MD

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »