Reklama

Polimeksu-Mostostalu: Pekao SA wspiera proces restrukturyzacji spółki

Nie mają uzasadnienia pojawiające się spekulacje, jakoby bank Pekao SA nie wspierał procesu restrukturyzacji Polimeksu-Mostostalu - powiedział portalowi "Rynkoinfrastruktury.pl" prezes giełdowej spółki, Maciej Stańczuk

Nie mają uzasadnienia pojawiające się spekulacje, jakoby bank Pekao SA nie wspierał procesu restrukturyzacji Polimeksu-Mostostalu - powiedział portalowi "Rynkoinfrastruktury.pl" prezes giełdowej spółki, Maciej Stańczuk

Prezes nawiązał w ten sposób bezpośrednio do artykułu z Rzeczpospolitej z 2 czerwca, której autor zasugerował, że z powodu uporu banku Pekao SA kierowana przez niego spółka może upaść. Pekao SA jest jednym z największych wierzycieli Polimeksu i według gazety miał się sprzeciwiać negocjowanej od wielu miesięcy nowej umowy restrukturyzacyjnej polegającej m.in. na częściowej konwersji zadłużenia - sięgającego 900 mln - na akcje.

O tym, że negocjacje są na ukończeniu i jej warunki mogą być przyjęte przez wierzycieli już na dniach prezes Stańczuk mówił nam w miniony piątek.

Reklama

Dziś podtrzymuje tę deklarację i podkreśla konstruktywne podejście nie tylko Pekao SA ale i pozostałych wierzycieli:

- Główne banki: PKO BP, Pekao SA, BOŚ i BZ WBK, odgrywają istotną i pozytywną rolę w procesie wypracowywania modelu umowy akceptowalnego przez wszystkie strony. Wszystko wskazuje na to, że w ciągu najbliższych dni zawrzemy nową umowę restrukturyzacyjną. Intensywnie pracujemy z wierzycielami i przybliżamy się do końcowego porozumienia - deklaruje Maciej Stańczuk.

Prezes przypomina, że dzięki nowej umowie Polimexowi-Mostostal będzie nie tylko w stanie wywiązywać się ze swoich zobowiązań ale też uzyska dostępu do nowych linii gwarancyjnych, co pozwoli spółce powrócić na rynek i zdobywać nowe kontrakty.

- Teoretycznie obecna umowa daje nam możliwość pozyskiwania gwarancji finansowych, jest to jednak obwarowane wieloma warunkami, praktycznie nie do spełnienia przez Polimex-Mostostal. Nowa wersja umowy ma urealnić tę kwestię. Po otrzymaniu dostępu do gwarancji, od razu będziemy mogli zacząć rozwijać działalność inżynieryjno-budowlaną w energetyce i przemyśle petrochemicznym - wyjaśnia prezes.

autor: Paweł Wrabec

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »