Reklama

Projekt nowej strategii Commerzbanku przewiduje sprzedaż akcji mBanku

Projekt nowej strategii Commerzbanku przewiduje sprzedaż większościowego pakietu akcji mBanku - podał bank w komunikacie prasowym. Wiadomo już, że akcji nie kupi Bank Pekao.

"Projekt strategii przewiduje sprzedaż należącego do Commerzbanku większościowego pakietu akcji mBanku. To pozwoli bankowi wygenerować środki finansowe pozwalające na szybszą implementację strategii oraz powiązanych (z nią - PAP) inwestycji" - podał Commerzbank w komunikacie.

"Sprzedaż pozwoli na redukcję wartości aktywów ważonych ryzykiem o około 17 mld euro i uwolnienie kapitału akcyjnego Commerzbanku. Planowana sprzedaż mBanku będzie podlegać zgodzie regulatora" - dodano.

Jak podano w komunikacie, zarząd Commerzbanku przygotował projekt strategii "Commerzbank 5.0" i przekazał go do oceny radzie nadzorczej. Projekt będzie omawiany z radą 25 i 26 września, a potem zaprezentowany na konferencjach dla inwestorów i prasy.

Reklama

"Zarząd i rada nadzorcza nie podjęły jeszcze żadnych decyzji dotyczących elementów zapisanych w projekcie strategii" - napisano.

Niemiecki dziennik "Handelsblatt" na swojej stronie internetowej podał w piątek - powołując się na nieoficjalne informacje, że Commerzbank rozważa sprzedaż mBanku. Ze źródeł gazety wynika, że decyzja w tej sprawie może zostać podjęta w przyszłym tygodniu.

Commerzbank ma ok. 70 proc. udziału w akcjonariacie mBanku.

- - - - -

Pekao nie prowadzi teraz żadnych projektów o charakterze M&A w sektorze bankowym

Bank Pekao nie prowadzi obecnie żadnych projektów o charakterze przejęć w sektorze bankowym i nie komentuje spekulacji w sprawie kupna akcji mBanku - poinformowało biuro prasowe Banku Pekao.

"Nie prowadzimy obecnie żadnych projektów o charakterze M&A w sektorze bankowym. Nie komentujemy spekulacji. Koncentrujemy się na realizacji strategii 2020" - napisało biuro prasowe w odpowiedzi na pytanie, czy Pekao byłoby zainteresowane kupnem akcji mBanku od Commerzbanku.

- - - - -

PKO BP nie komentuje informacji ws. sprzedaży mBanku

PKO BP nie komentuje informacji dotyczących przejęć konkretnych spółek - poinformowało PAP Biznes biuro prasowe PKO BP w odpowiedzi na pytanie o potencjalne zainteresowanie odkupieniem akcji mBanku od niemieckiego Commerzbanku.

"PKO Bank Polski, jak zawsze w przypadku pytań o zainteresowanie przejęciami konkretnych spółek, nie udziela komentarza" - napisało biuro prasowe PKO BP.

Niemiecki Commerzbank poinformował w piątek po południu w komunikacie prasowym, że projekt nowej strategii banku przewiduje sprzedaż większościowego pakietu akcji mBanku. Ma to pozwolić bankowi wygenerować środki finansowe pozwalające na szybszą implementację strategii oraz powiązanych z nią inwestycji.

Na rynku pojawiły się spekulacje, że wśród potencjalnych zainteresowanych mogą być polskie banki z udziałem Skarbu Państwa, w tym PKO BP i Pekao. Oba banki odmówiły komentarza w tej sprawie.

W niedawno przedstawionym programie Prawa i Sprawiedliwości znalazły się zapowiedzi, że oportunistycznie rząd może być zainteresowany zwiększaniem udziału Skarbu Państwa w polskim sektorze bankowym.

Biznes INTERIA.PL na Twitterze. Dołącz do nas i czytaj informacje gospodarcze

Dowiedz się więcej na temat: mBank | bank

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »