Reklama

Qumak zdobył kontrakt na modernizację lotniska Poznań-Ławica

Za 12,2 mln zł netto Qumak, jako konsorcjant firmy Strabag, wykona m.in. oświetlenie nawigacyjne w Porcie Lotniczym Poznań-Ławica. Prace, które zostaną przeprowadzone w ramach modernizacji pasa startowego i drogi kołowania "November", mają na celu podniesienie kategorii bezpieczeństwa lotniska.

Qumakowi powierzono m.in. instalację i konfigurację oświetlenia nawigacyjnego, a także dostawę i instalację systemu Ice-Alert, ostrzegającego o ryzyku wystąpienia śliskości na drodze startowej. Giełdowy integrator technologiczny będzie odpowiedzialny za opracowanie projektu wykonawczego w zakresie wykonywanych przez siebie prac i realizację instalacji elektroenergetycznych oraz teletechnicznych, związanych z rozbudową drogi startowej poznańskiego lotniska. Celem modernizacji jest podniesienie standardów do kategorii CAT II. Umożliwi to przyjmowanie większych samolotów, także w trudnych warunkach atmosferycznych. W efekcie zwiększy się nie tylko poziom bezpieczeństwa, ale również przepustowość obiektu. Zgodnie z zapisami umowy na realizację całości prac modernizacyjnych przewidziano 8 miesięcy. Dodatkowo Qumak udzieli na zrealizowane przez siebie prace 36-miesięcznej gwarancji.

Reklama

Do zadań drugiego konsorcjanta, spółki Strabag, należy modernizacja nawierzchni oraz przebudowa systemu odwodnienia drogi startowej. Łączna wartość wszystkich prac dla poznańskiego portu lotniczego to 50,5 mln zł netto.

- Projekty z obszaru infrastruktury lotniczej zajmują coraz ważniejsze miejsce w strukturze naszego biznesu. Szybko też umacniamy naszą pozycję rynkową w tym segmencie. W tym roku będzie to dla nas jedno z dominujących źródeł przychodów. Ponad 30 proc. naszego tegorocznego backlogu, czyli ok. 170 mln zł, to właśnie projekty dla lotnictwa - mówi Paweł Jaguś, prezes Qumak SA.

Qumak ma już na swoim koncie m.in. przebudowę systemu oświetlenia nawigacyjnego w Porcie Lotniczym Rzeszów-Jasionka oraz na lotniskach w Katowicach i podwarszawskim Modlinie, gdzie dodatkowo wdrożył instalacje teletechniczne i elektryczne. Firma zrealizowała terminal pasażerski w Porcie Lotniczym Lublin, wdrożyła system bagażowy BHS oraz opracowała projekty wykonawcze instalacji elektrycznych i teletechnicznych.

Aktualnie, na lotnisku im. L. Wałęsy w Gdańsku, Qumak wykonuje podobne zlecenie jak w przypadku poznańskiego portu lotniczego. W trakcie realizacji jest również m.in. kompleksowy system transportu i kontroli bagażu rejestrowanego (BHS) na krakowskim lotnisku w Balicach oraz przebudowa BHS na Lotnisku Chopina w Warszawie. Qumak wdraża jednocześnie system osłony meteorologicznej "AWOS" (Automated Weather Observing System) na siedmiu polskich lotniskach oraz sytem "Ice-Alert" na pięciu z nich.

Qumak

Qumak to największy polski integrator technologiczno-informatyczny. Działa na polskim rynku ITC od trzydziestu lat. Giełdowa firma oferuje rozwiązania informatyczne i infrastrukturalne dla sektora prywatnego i publicznego, m.in.: zaawansowane systemy do zarządzania dużymi organizacjami, inteligentne i przyjazne środowisku obiekty, nowoczesne centra ekspozycyjne, inteligentne systemy transportowe, infrastrukturę lotniskową w portach lotniczych i lądowiska dla śmigłowców. Od połowy 2014 roku Qumak tworzy grupę kapitałową, w skład której wchodzą obecnie dwie spółki zależne - Star ITS oraz Skylar.

Spółka oferuje kompleksową obsługę wdrożeń w dwunastu obszarach technologicznych, w ramach których świadczy usługi obejmujące: konsulting i doradztwo, projektowanie i wdrażanie rozwiązań, wsparcie techniczne i serwisowe oraz rozbudowę rozwiązań w miarę zmieniających się potrzeb klienta. Qumak zatrudnia kadrę ekspertów z wielu dziedzin, którzy stale zwiększają swoje kompetencje, by realizowane projekty stały na najwyższym poziomie.

Partnerami firmy są światowi liderzy z branży teleinformatycznej i technologicznej.

Opr. KM

Pobierz darmowy: PIT 2014

Dowiedz się więcej na temat: kontrakt | Ławica | modernizacja | Poznań | lotniska

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »