Reklama

Redan planuje skup do 1 mln akcji własnych

Akcjonariusze Redanu na NWZA zwołanym na 21 grudnia zdecydują o skupie do 1 mln akcji własnych, stanowiących do 3,71 proc. kapitału zakładowego, po cenie nie wyższej niż 20 zł za jedną akcję - podała spółka w komunikacie.

Na skup akcji przeznaczonych ma być maksymalnie 6 mln zł. Planowane jest utworzenie kapitału rezerwowego ze środków z kapitału zapasowego.

Zgodnie z projektem uchwały upoważnienie zarządu do nabywania akcji własnych obejmować miałoby okres od 21 grudnia 2011 r. do 21 grudnia 2016 r.

Celem nabycia akcji własnych ma być w szczególności ich dalsza odsprzedaż.

- Uwzględniając aktualną sytuację na rynkach finansowych, mającą istotny wpływ na wycenę wartości akcji Redan, a także niską płynnośd akcji spółki w pełni uzasadnione jest stwierdzenie, iż kurs akcji Redan utrzymuje się na poziomie znacząco poniżej ich rzeczywistej wartości. Z uwagi na długoterminowe prognozy makroekonomiczne można stwierdzić, iż istnieje poważne ryzyko pogłębiania się ww. tendencji - odnoszącej się do większości spółek, których papiery wartościowe notowane są na rynku publicznym. W tych okolicznościach zatem nabywanie akcji własnych przez spółkę jest uzasadnione - napisano w komunikacie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »