Reklama

Rozpoczął się handel prawami poboru akcji Grupy Lotos

Od dziś do 25 listopada 2014 r. jednostkowe prawa poboru akcji nowej emisji Grupy Lotos S.A. ("Lotos", "Spółka") będą notowane na GPW. O trzy dni dłużej potrwa przyjmowanie zapisów w wykonaniu prawa poboru oraz zapisów dodatkowych. Oferta publiczna akcji Grupy Lotos S.A. wchodzi w decydującą fazę.

W tydzień po publikacji prospektu emisyjnego Spółki rozpoczął się obrót prawami poboru jej akcji na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. ("GPW") i przyjmowanie zapisów na akcje. Pierwszeństwo objęcia oferowanych 55 mln akcji serii D mają dotychczasowi akcjonariusze LotosU. Akcjonariusze niezamierzający składać zapisów na nowe walory mogą posiadane prawa poboru sprzedać na GPW w dniach 20-25 listopada 2014 r.

Reklama

Jeśli nie wykonają swoich praw poboru i nie złożą zapisu na nowe akcje lub też nie sprzedadzą praw poboru na GPW, dotychczasowi akcjonariusze Spółki nie uzyskają żadnej korzyści z tytułu ich posiadania, a ich niewykorzystane prawa poboru wygasną bezpowrotnie bez żadnego wynagrodzenia, natomiast posiadacz takich praw poboru nie będzie uprawniony do żadnego odszkodowania lub zwrotu jakichkolwiek wydatków, w tym z tytułu ceny nabycia jednostkowych praw poboru na rynku wtórnym.

Sprzedaż praw poboru przez obecnych akcjonariuszy LotosU stwarza możliwość udziału w ofercie publicznej Spółki przez osoby, które na koniec dnia 18 listopada 2014 r., czyli tzw. dnia prawa poboru, nie były jej akcjonariuszami. Podobnie jak w przypadku zbycia, nabycie praw poboru Spółki odbywa się w ramach handlu podczas sesji giełdowej GPW.

Harmonogram oferty publicznej

Opr. KM

Biznes INTERIA.PL na Twitterze. Dołącz do nas i czytaj informacje gospodarcze

Dowiedz się więcej na temat: R.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »