SMT jedynym właścicielem spółki Albatros

SMT SA nabył 199 698 akcji spółki iAlbatros od cypryjskich spółek Onemaker oraz MKIA. Grupa Kapitałowa posiada pakiet 100 proc. udziałów najbardziej dynamicznie rozwijającej się spółki w swoim portfolio.

SMT SA nabył 199 698 akcji spółki iAlbatros od cypryjskich spółek Onemaker oraz MKIA. Grupa Kapitałowa posiada pakiet 100 proc. udziałów najbardziej dynamicznie rozwijającej się spółki w swoim portfolio.

Spółka SMT SA nabyła akcje iAlbatros od dotychczasowych udziałowców francuskich, w tym od pana Moncefa Khanfira za pośrednictwem kontrolowanego przez niego podmiotu. Pan Moncef Khanfir, nowy Prezes Zarządu Grupy Kapitałowej, przeznaczy całość otrzymanej ceny (12.503.594,96 PLN) na zakup akcji SMT SA, przy czym ma prawo pomniejszyć tę kwotę o uzasadnione koszty transakcyjne.

W efekcie obu tych transakcji, łącznie wartych 23.335.681,30 zł, udział SMT w iAlbatros wynosi obecnie 100%. Zwiększenie zaangażowania w spółkę iAlbatros jest realizacją deklaracji złożonej przez Zarząd Grupy Kapitałowej podczas kwietniowej konferencji prasowej zorganizowanej w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych, a także kolejnym krokiem w realizacji jej nowej strategii opierającej się o koncentracji na działalności w obszarze Business Travel.

Reklama

iAlbatros SA prowadzi obecnie intensywne działania sprzedażowe we Francji i Włoszech. M. in. w komunikacie bieżącym nr 47/2015 spółka informowała o toczących się negocjacjach z Havas Voyages dotyczących największego potencjalnego nowego kontraktu. W roku 2015 spółka iAlbatros zawarła szereg znaczących umów, m. in. na obsługę hotelową grupy kapitałowej Engie (dawniej GDF Suez) na łączną kwotę 135 mln EUR. W roku 2016 planowane jest rozszerzenie działalności firmy na nowe kraje europejskie.

iAlbatros - spółka założona w 2010 roku wdraża technologię rezerwacji hotelowych dla biznesu w modelu SaaS. Oferuje swoim klientom system rezerwacji zapewniający dostęp do bazy ponad 250 tys. hoteli. Zastosowane w nim rozwiązania pozwalają usprawnić proces zarządzania podróżami służbowymi, kontrolować wydatki oraz znacznie ograniczyć koszty związane z organizacją delegacji.

Grupa kapitałowa SMT SA (dawniej Grupa ADV)

SMT jest holdingiem firm działających w obszarach: outsourcingu technologicznego (kadry programistyczne), rozwiązań technologicznych dla Business Travel, telematyki oraz sprzedaży on-line. Spółka powstała w 2000 roku. W październiku 2007 roku debiutowała na rynku New Connect, a od 13 kwietnia 2011 akcje SMT są notowane na rynku podstawowym GPW w Warszawie.

Opr. KM

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: SMT | 10 grudnia | spółka | spółki

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »