Reklama

Spadek kontraktów na indeksy amerykańskie

Kontrakty na amerykańskie indeksy giełdowe tracą nieznacznie we wtorek po słabszych od oczekiwań danych z rynku nieruchomości w USA. Amerykańscy inwestorzy czekają na efekty rozpoczynającego się we wtorek posiedzenia Fed.

Kontrakty na S&P 500 spadają o 0,22 proc. do 2.064 pkt.

Reklama

Dow Jones Industrial Average futures idą w dół o 0,25 proc. do 17.811 pkt.

Nasdaq-100 futures spadają o 0,05 proc. do 4.352 pkt.

We wtorek rozpoczyna się dwudniowe posiedzenie Rezerwy Federalnej. Komunikat po posiedzeniu Fed wyda w środę o godz. 19.00. Później zaplanowana jest konferencja prasowa prezes Fed Janet Yellen.

W komunikacie po posiedzeniu Fed może zasygnalizować, że przygotowuje się do podwyższenia stóp procentowych. W ankiecie przeprowadzonej przez CNBC dwie trzecie respondentów stwierdziło, że spodziewa się, iż w komunikacie po posiedzeniu Fed zrezygnuje ze stwierdzenia o "cierpliwości" w sprawie terminu podwyżek, otwierając sobie możliwość podwyższenia stóp w czerwcu.

Liczba rozpoczętych inwestycji w zakresie budowy domów mieszkalnych w USA spadła w lutym i wyniosła 897 tys. w ujęciu rocznym. W styczniu wskaźnik wyniósł 1,081 mln po korekcie wobec 1,065 mln przed korektą - podał Departament Handlu USA w we wtorek. Analitycy spodziewali się, że liczba rozpoczętych, nowych inwestycji wyniesie 1,04 mln.

Słabsze od oczekiwań okazały się również we wtorek dane z Niemiec. Jak wynika z danych Instytutu ZEW, indeks mierzący oczekiwania niemieckich analityków i inwestorów instytucjonalnych co do wzrostu gospodarczego Niemiec, wzrósł do 54,8 pkt. z 53,0 pkt. miesiąc wcześniej. Analitycy spodziewali się jednak lepszego wyniku 59,4 pkt.

Dowiedz się więcej na temat: Fed | amerykański

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »