Reklama

Spółki uciekają z warszawskiego parkietu

Rośnie liczba wycofywanych z GPW spółek - napisała w czwartkowym wydaniu "Rzeczpospolita". Od początku roku na warszawskiej giełdzie ogłoszono już dziewięć wezwań do sprzedaży akcji właśnie w tym celu - podkreśla dziennik.

Jaki jest powód ucieczek z parkietu GPW? WIG w ciągu minionego roku spadł o prawie 19 proc. To powoduje, że można tanio sfinansować taką operację - wyjaśnia "Rzeczpospolita".Analitycy spodziewają się kolejnych wezwań na GPW. Często cierpią drobni inwestorzy, którzy kupili akcje kilka lat temu, np. podczas debiutu, gdy ich ceny były zdecydowanie wyższe - podkreślił dziennik.

Reklama

- - - - -

Łukoić: Wyniki spółek na GPW - pierwszy kwartał przyniósł wiele zaskoczeń

Sezon wyników finansowych na giełdzie był wyjątkowo ciekawy. Dużo spółek - zwłaszcza małych i średnich - podało dane, których analitycy w ogóle się nie spodziewali. Większość z nich była albo znacznie lepsza albo znacznie gorsza od oczekiwań.

- Wśród spółek zasługujących na wyróżnienie znalazł się m.in. Comarch, który potrafił zaskoczyć pomimo dosyć przewidywalnej specyfiki branży, w jakiej działa - powiedział agencji eNewsroom.pl Adam Łukoić, analityk Skarbiec TFI - niestety nie brakowało na giełdzie także negatywnych niespodzianek.

Słabsze wyniki zaprezentował między innymi LPP czy Integer.pl. Jak tłumaczą ich przedstawiciele, jest to związane z jednorazowymi zdarzeniami, jednak opinię na ten temat inwestorzy muszą wypracować sobie sami. Należy podkreślić, że ogólny obraz kondycji warszawskiej GPW jest dobry - większość spółek poprawia wyniki i notuje wzrost przychodów. Najmniej zaskoczeń obserwowaliśmy w przypadku sektora przemysłowego, co warunkowane jest przez dobrą koniunkturę, słabą pozycję złotówki oraz niskie ceny surowców - dodaje Łukoić. (eNewsroom)

Więcej informacji ekonomicznych na RMF24.pl

Dowiedz się więcej na temat: 'Rzeczpospolita | GPW | "Rzeczpospolita

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »