Synthos przez 5 lat nie sprzeda Puław

Synthos zobowiązał się, że w przypadku nabycia akcji ZA Puławy w ramach wezwania przez pięć lat nie sprzeda papierów bez zgody resortu - podała spółka w komunikacie.

 Synthos zobowiązał się, że w przypadku nabycia akcji ZA Puławy w ramach wezwania przez pięć lat nie sprzeda papierów bez zgody resortu  - podała spółka w komunikacie.

Spółka zawarła w tej sprawie umowę z Michałem Sołowowem.

Jeśli resort skarbu sprzeda posiadane akcje Puław "emitent bez uzyskania zgody Skarbu Państwa nie będzie przez okres 5 lat od dnia rozliczenia wszystkich transakcji nabycia akcji ZAP w ramach wezwania, oferować, sprzedawać ani w inny sposób rozporządzać (...) nabytymi w ramach wezwania akcjami ZAP lub oferować, emitować, sprzedawać ani w inny sposób rozporządzać (...) jakimikolwiek papierami wartościowymi wymiennymi lub zamiennymi na takie akcje ZAP, bądź uprawniającymi do nabycia takich akcji ZAP(...)" - napisano w raporcie.

Reklama

Synthos ogłosił w połowie czerwca wezwanie na sprzedaż akcji Puław. Zamierza kupić 100 proc. akcji firmy. Szacowana wartość przejęcia może wynieść blisko 2 mld zł. Zapisy będą przyjmowane od 9 lipca do 7 sierpnia.

- Resort skarbu analizuje wezwanie na Puławy, ale rozważa scenariusz konsolidacji branży chemicznej przez Azoty Tarnów - poinformował dziennikarzy Mikołaj Budzanowski, minister skarbu.

"Jeżeli chodzi o wezwanie na Puławy to rozważamy, zastanawiamy się, ale rozważamy też inny wariant, który przewiduje możliwość konsolidacji tej branży przez ZA w Tarnowie" - powiedział Budzanowski, pytany o stanowisko MSP wobec wezwania Synthosu na Puławy.

Na pytanie, czy Tarnów mógłby ogłosić wezwanie na Puławy, odpowiedział: "nie spekulujmy".

Synthos poinformował w czwartkowym komunikacie, że zobowiązał się, iż w przypadku nabycia akcji ZA Puławy w ramach wezwania przez pięć lat nie sprzeda papierów bez zgody resortu.

Minister spytany, czy stanowisko Synthosu nie zmienia podejścia MSP do wezwania, powiedział, "Z czego te 5 lat miałoby wynikać? Myślimy o znacznie dłuższej perspektywie dla branży chemicznej".

PAP
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »