Reklama

TOYA S.A. ustaliła cenę emisyjną

Toya S.A., spółka w branży artykułów przemysłowych, ustaliła cenę emisyjną akcji w ofercie publicznej na 2,8 zł za akcję.

Spółka planuje pozyskanie kapitału na realizację najważniejszych celów strategicznych w najbliższym okresie, tj. na zwiększenie skali działalności m.in. poprzez rozszerzenie oferty produktowej.

Spółka podjęła decyzję o zaoferowaniu inwestorom indywidualnym 671 457 akcji. Pozostałe akcje zostaną zaoferowane inwestorom instytucjonalnym. Ostateczna liczba przydzielonych inwestorom akcji zostanie podana w dniu przydziału, planowanego na 1 sierpnia.

Debiut Toya S.A. na GPW planowany jest na ok. 8 sierpnia 2011 roku.

- Jesteśmy zadowoleni z zainteresowania naszą spółką, wyrażonego przez wysokiej jakości inwestorów instytucjonalnych. Skłoniło nas to do realizacji oferty pomimo obecnej trudnej sytuacji na rynkach kapitałowych. Ustaliliśmy cenę emisyjną na atrakcyjnym dla inwestorów poziomie, uwzględniającym bieżącą sytuację rynkową. Zdecydowaliśmy się na wariant oferty pozwalający na pozyskanie środków w wysokości, jaka zapewni nam możliwość realizacji naszych kluczowych celów strategicznych w najbliższym okresie. Jednocześnie nie chcieliśmy zbyt mocno zmniejszać udziałów obecnych akcjonariuszy w spółce. Ostateczną liczbę przydzielonych inwestorom akcji podamy w dniu przydziału. Kapitał od inwestorów giełdowych wzmocni potencjał rozwoju Grupy Toya zarówno w Polsce, jak i na rynkach międzynarodowych. Wejście na GPW i stanie się spółką publiczną oznaczać będzie dla nas także większą przejrzystość, istotną w kontaktach z naszymi kontrahentami, a także łatwiejszy dostęp do kapitału w przyszłości - powiedział Grzegorz Pinkosz, prezes spółki.

Reklama

Harmonogram oferty publicznej

27 - 29 lipca 2011 r. - przyjmowanie zapisów od inwestorów instytucjonalnych

Najwcześniej 1 sierpnia 2011 r. - zamknięcie oferty i przydział akcji inwestorom instytucjonalnym oraz indywidualnym

ok. 8 sierpnia 2011 r. - pierwszy dzień notowań PDA na GPW

Sprawdź bieżące informacje z rynku pierwotnego GPW w Biznes INTERIA.PL

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »