Reklama

Trigon DM zaleca atrakcyjną energetykę

Analitycy Trigon DM zalecają inwestorom zajęcie długiej pozycji na akcjach Enei i krótkiej na akcjach Tauronu. W drugiej parze rekomendują długą pozycję na Bogdance i krótką na JSW. Analitycy wycofali również wcześniejszą rekomendację dla pary PZU i Pekao.

Analitycy nie widzą obecnie fundamentalnych zagrożeń dla Enei. Zwrócili jednocześnie w raporcie uwagę na to, że przeciągające się negocjacje i utrata wyłączności w przetargu na ECO Opole zwiększają prawdopodobieństwo niewykonania nakładów inwestycyjnych, co utrudni spółce negocjacje dywidendowe z MSP.

Reklama

Z kolei w przypadku Tauronu Trigon nie dostrzega podstaw do wzrostu kursu. Zdaniem analityków w trzecim kwartale spółka straci część przychodów w wyniku awarii bloku w Łagiszy. Ostatni wzrost kursu uznają za krótkoterminową reakcję na obniżkę stóp procentowych.

Analitycy oczekują ponadto w najbliższym czasie relatywnie lepszego zachowania się kursu Bogdanki niż JSW.

W ich ocenie wszystko wskazuje, że Bogdanka "najgorsze ma już za sobą" i drugi kwartał będzie najsłabszym w ciągu roku. W trzecim kwartale liczą na znaczącą poprawę wyników spółki w ujęciu kwartał do kwartału.

Dodatkowo analitycy uważają, że obecna sytuacja na rynku węgla nie będzie zachęcała zarządu Bogdanki do inwestycji i tym samym, potencjalne zwiększenie stopy wypłaty dywidendy do 100 proc. wydaje się coraz bardziej prawdopodobne.

W przypadku JSW Trigon nie spodziewa się żadnych pozytywnych informacji w najbliższym czasie. Wyniki trzeciego kwartału będą, zdaniem analityków, słabe, z niskimi wolumenami oraz spadającymi cenami węgla.

Dowiedz się więcej na temat: ENA | Energa | rekomendacje

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »