Reklama

Trigon ocenia Medicalgorithmics

Dom Maklerski Trigon w raporcie z 20 czerwca podtrzymał rekomendację "kupuj" dla spółki Medicalgorithmics, podnosząc cenę docelową jej akcji na 100 zł z 85 zł w raporcie z października 2012 r. Rekomendacja została wydana przy kursie Medicalgorithmics na poziomie 80,8 zł, a w środę około godz. 12.25 akcje spółki na NewConnect kosztowały 76,50 zł.

Medicalgorithmics działa na wzrostowym rynku zdalnej diagnostyki kardiologicznej. Jednocześnie jej główny produkt, system PocketECG, jest jednym z najnowocześniejszych na świecie urządzeń do monitoringu pracy serca. Spółka systematycznie zwiększa liczbę wykorzystywanych i obsługiwanych systemów ECG, co pozytywnie przekłada się na jej wyniki. W poprzednim roku wynik operacyjny Medicalgorithmics wzrósł ponad dwukrotnie, w ciągu najbliższych trzech lat oczekujemy dalszego wzrostu tego wyniku średniorocznie o około 36%.

Zgodnie z naszą prognozą, w długim terminie poziom marży operacyjnej Medicalgorithmics będzie przekraczać 60%. Wysoka rentowność to zasługa typowej dla spółek informatycznych dźwigni operacyjnej.

Reklama

Medicalgorithmics wprowadza do produkcji i sprzedaży kolejne wolumeny bez istotnego zwiększenia jednostkowych kosztów produkcji oraz kosztów działalności. Prognoza nie uwzględnia planowanego przejęcia spółki, działającej w segmencie zbliżonym do Medicalgorithmics. Zgodnie z założeniami, może to mieć miejsce jeszcze w roku bieżącym.

Wartość 1 akcji Medicalgorithmics szacujemy na 100 PLN. Poziom ten jest o około 25% wyższy od obecnych notowań, w związku z czym podtrzymujemy dla akcji spółki rekomendację KUPUJ. Sądzimy, że z uwagi na model biznesowy będzie ona wyceniana z premią do spółek porównywalnych. W najbliższym czasie na notowania akcji wpływ może mieć podaż ze strony akcjonariuszy, którym upływa okres lock-up. Z drugiej strony planowane jeszcze w roku bieżącym wejście na rynek główny może spowodować, że spółką zainteresują się kolejni inwestorzy.

opr.MZB

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »