Vaporjet może ogłosić wezwanie na 100 proc. Novity

Izrealska spółka Vaporjet może ogłosić wezwanie na 100 proc. akcji zielonogórskiej Novity - poinformował Lentex, który podpisał list intencyjny i rozpoczął negocjacje z Vaporjet na temat sprzedaży posiadanego pakietu 63,17 proc. akcji Novity, po 52,40 zł za akcję.

Vaporjet jest inwestorem o charakterze branżowym, zajmującym się produkcją włóknin typu spunlace.

Zgodnie z podpisanym między Vaporjet i Lenteksem porozumieniem, nabycie akcji Novity może nastąpić bezpośrednio przez Vaporjet lub przez jej spółkę zależną.

Zamiarem Vaporjet jest przeprowadzenie transakcji w ramach wezwania do zapisywania się na sprzedaż 100 proc. akcji Novity. Transakcja ma być zrealizowana przy cenie 52,40 zł za akcję.

Cena ta opiera się na założeniu braku wypłaty dywidendy przez Novitę, założeniu utrzymania wysokości kapitału obrotowego Novity na poziomie średniej wielkości z lat 2013-2014 oraz założeniu utrzymania relacji zadłużenia finansowego Novity do stanu jej środków pieniężnych na równym poziomie.

Reklama

Powyższa cena została przyjęta jedynie w odniesieniu do transakcji pomiędzy stronami i na jego wysokość nie będzie mieć wpływu cena za jedną akcję Novity wskazana przez Vaporjet w wezwaniu w stosunku do akcji posiadanych przez innych niż Lentex akcjonariuszy Novity.

Porozumienie przewiduje przeprowadzenie przez Vaporjet badania due diligence Novity.

Decyzja Lenteksu o przystąpieniu do powyższych negocjacji została podjęta z powodu niezrealizowania kluczowego celu biznesowego związanego z uzyskaniem kontroli nad Novitą, tj. połączenia obu spółek, a także mając na uwadze niewystarczające w ocenie zarządu dotychczasowe efekty synergii w zakresie obszarów działalności obu spółek, których taka synergia dotyczyła.

Pobierz: program PIT 2015

PAP
Dowiedz się więcej na temat: Lentex SA | Novita SA

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »