Reklama

Warimpex kupuje obiekt hotelowy w Darmstadt

Spółka Warimpex Finanz- und Beteiligungs AG poinformowała o zakupie obiektu hotelowego w niemieckim mieście Darmstadt.

Transakcja została zamknięta 24 kwietnia 2019 r. Strony ustaliły o niepodawaniu ceny sprzedaży do publicznej wiadomości. Spółka planuje ponowne otwarcie zamkniętego obecnie 3-gwiazdkowego hotelu konferencyjnego w III kwartale 2019 roku, po dokonaniu rewitalizacji i przebudowy, tworząc obiekt pod nową marką. Działka, na której stoi hotel, posiada rezerwowy teren na dodatkowe powierzchnie biurowe i komercyjne o wysokim standardzie. - Cieszymy się, że dzięki temu zakupowi ponownie pojawimy się w branży hotelarskiej w Niemczech. Darmstadt to miasto cieszące się doskonałą infrastrukturą w regionie Ren-Men, którego gospodarka rozwija się bardzo dynamicznie. Rynek hotelarski jest również bardzo obiecujący, bo region odwiedza bardzo wielu gości biznesowych - w okresach targowych korzysta na niezwykle licznie odwiedzanych targach we Frankfurcie - wyjaśnia prezes Warimpeksu Franz Jurkowitsch.

Reklama

Obiekt hotelowy

Trzygwiazdkowy hotel konferencyjny w Darmstadt został otwarty w 1988 roku, a w 2009 został poddany kompleksowemu remontowi. Przed zamknięciem w lipcu ubiegłego roku był prowadzony przez spółkę-córkę Telekomu "Commundo", jako jeden z sześciu niemieckich hoteli konferencyjnych. Obiekt jest położony w dzielnicy Telekomu, największej dzielnicy biurowej w regionie. Darmstadt, określane mianem "miasta nauki", w 2018 roku zostało po raz czwarty z rzędu wyróżnione przez pismo "Wirtschaftswoche" jako miasto przyszłości nr 1 w Niemczech. Hotel posiada doskonałe połączenia z siecią komunikacji publicznej i autostradą, ma bezpośrednie połączenie autobusowe z dworcem głównym, centrum miasta i z wyższymi uczelniami oraz z lotniskiem we Frankfurcie. Do międzynarodowego portu lotniczego we Frankfurcie można stąd dojechać w 30 minut autobusem lub w 15 minut taksówką, a do dworca głównego w 25 minut pociągiem.

Na dzień dzisiejszy hotel ma 16 801 m? powierzchni użytkowej, 324 pokoje, 26 pomieszczeń konferencyjnych oraz 820 m? powierzchni biurowej i 217 miejsc parkingowych. W pierwszym etapie inwestycji Warimpex planuje szybkie repozycjonowanie hotelu, tak aby zapewnić ofertę lifestylową i możliwość organizacji konferencji w określonym segmencie oraz powierzchnię co-workingową. Jednocześnie Spółka rozpocznie wykorzystanie potencjału deweloperskiego nieruchomości na kolejne budynki. - Dzięki wcześniejszym projektom realizowanym w Berlinie i Monachium, dobrze znamy niemiecki rynek hoteli konferencyjnych, mamy również bogate doświadczenie w zakresie projektów łączących segment biurowy z hotelowym. Dzięki temu możemy optymalnie wykorzystać specyfikę tej lokalizacji - mówi Jurkowitsch.

Warimpex Finanz- und Beteiligungs AG

Warimpex Finanz- und Beteiligungs AG to spółka dewelopersko-inwestycyjna z siedzibą w Wiedniu, notowana na giełdach w Wiedniu i w Warszawie. Jej podstawowa działalność skupia się na budowie i prowadzeniu hoteli i nieruchomości biurowych w Europie Środkowej i Wschodniej. Dzięki takiemu połączeniu działalności deweloperskiej z zarządzaniem aktywami Warimpex uważa się za "hybrydową" spółkę nieruchomościową, realizującą projekty samodzielnie do chwili, w której w wyniku sprzedaży możliwe jest uzyskanie najwyższej wartości dodanej. W ciągu ostatnich 30 lat firma zrealizowała projekty rozwojowe w sektorze nieruchomości o łącznej wartości ponad 1 mld Euro i prowadzi aktualnie działalność w regionie CEE, w Rosji oraz w Austrii i we Francji. Jednoznaczna koncentracja na jakości i trwałym zrównoważonym rozwoju stwarza Warimpexowi duży potencjał wzrostu także na przyszłość.

Opr. KM

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »