Reklama

Warimpex: Spodziewany najlepszy wynik finansowy od czasu wejścia na giełdę

Jak wskazują wstępne dane, wynik finansowy spółki Warimpex Finanz- und Beteiligungs AG za rok 2017, zamykający się zyskiem w wysokości 41,5 mln euro, będzie najlepszym wynikiem od wejścia spółki na giełdę w 2007 roku. Jest to głównie efekt zwiększenia wartości nieruchomości biurowych spółki oraz zysków ze sprzedaży udziałów w ośmiu hotelach, która nastąpiła w maju 2017 r. Transakcja ta przyczyniła się do wyraźnego wzmocnienia podstaw finansowych przedsiębiorstwa. Zobowiązania Grupy zmniejszyły się łącznie o 134 mln euro, co pozwoliło na istotne zredukowanie kosztów z tytułu odsetek. Znacząco wzrósł także udział kapitału własnego, z 12 proc. w 2016 r. do 32 proc. w 2017 r.

Dobry wynik umożliwi Warimpeksowi realizację trzech podstawowych założeń: rozwój nowych projektów deweloperskich, które znajdują się już w fazie budowy lub planowania, strategiczne zakupy oraz odpowiednia dywidenda, której wypłata zostanie zaproponowana na nadchodzącym walnym zgromadzeniu akcjonariuszy.

Szczegóły wstępnego wyniku finansowego

Reklama

W zakresie działalności operacyjnej, sprzedaż ośmiu hoteli spowodowała spadek przychodów w segmencie hoteli z 51,9 mln euro w 2016 r. do 27,5 mln euro w 2017 r. Spadek ten został częściowo skompensowany wzrostem przychodów z wynajmu nieruchomości biurowych z 8,6 mln euro do 13,2 mln euro. Jest on efektem przede wszystkim ukończenia wynajętego w całości obiektu wielofunkcyjnego Bykovskaya na terenie AIRPORTCITY St. Petersburg. Przychody Grupy ze sprzedaży spadły z 62,2 mln euro do 42,4 mln euro.

Dodatkowo, dzięki wyraźnemu wzrostowi wskaźników EBITDA (o 57 proc.) i EBIT (o 116 proc.), ze względu na wyższe zyski ze sprzedaży nieruchomości i pozytywny wynik wyceny nieruchomości biurowych, wstępny wynik finansowy wyniósł 41,5 mln euro (22,9 mln euro rok wcześniej).

Wstępne wskaźniki finansowe za rok 2017 (dzień bilansowy 31.12.2017) - ostateczne i kompletne wskaźniki zostaną opublikowane zgodnie z zapowiedzią w dniu 26.04.2018.

Opr. KM

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »