Wyniki finansowe Grupy Erbud w I-III kw. 2015 r.

Grupa Erbud zakończyła I-III kw. br. 17,4 proc. wzrostem przychodów do 1,3 mld zł, co przełożyło się na skokowy, ponad 1,5-krotny wzrost zysku netto do poziomu 27,5 mln zł. W planach dalszy rozwój grupy w kolejnych latach.

Grupa Erbud zakończyła I-III kw. br. 17,4 proc. wzrostem przychodów do 1,3 mld zł, co przełożyło się na skokowy, ponad 1,5-krotny wzrost zysku netto do poziomu 27,5 mln zł. W planach dalszy rozwój grupy w kolejnych latach.

- III kw. br. przyniósł kolejny dwucyfrowy wzrost obrotów i skokową poprawę zysków w grupie Erbud, co przełożyło się na 3,5 proc. wynik marży operacyjnej. Po I-III kw. br. mamy już zrealizowane ponad 1,3 mld zł przychodów i rekordowy 43 mln zł EBIT - mówi Dariusz Grzeszczak, prezes Erbud SA.

DWUCYFROWY WZROST PRZYCHODÓW ZGODNIE Z PLANEM

W III kw. 2015 r. Grupa Erbud zanotowała 15,7 proc. wzrost przychodów r/r do poziomu 495,7 mln zł. Narastająco grupa osiągnęła przychody w wysokości 1334,7 mln zł, tj. 17,4 proc. wzrostu r/r. Główne segmenty działalności, które wykazały w br. wzrost sprzedaży to segment inżynieryjno-drogowy o 198 proc. r/r, segment budownictwa dla energetyki o 120,3 proc. r/r i segment deweloperski o 21 proc. r/r.

Reklama

SKOKOWY WZROST ZYSKU NETTO

W III kw. 2015 r. EBIT Grupy wyniósł 17,1 mln zł, tj. wzrost o 78 proc. r/r. Marża EBIT wyniosła 3,5 proc. wobec 2,24 proc. w analogicznym okresie 2014 r. Narastająco Grupa miała 42,8 mln zł EBIT, tj. 63 proc. wzrostu r/r. Marża EBIT na koniec września br. osiągnęła poziom 3,2 proc. wobec 2,3 proc. w 2014 r. Pozytywny wpływ na skonsolidowany wynik operacyjny grupy w omawianym okresie miały wszystkie segmenty działalności, w tym głównie segment inżynieryjno-drogowy, który pokazał 547 proc. wzrostu EBIT r/r oraz segment deweloperski, który pokazał 429,5 proc. wzrostu EBIT r/r.

Zysk netto Grupy w III kw. 2015 r. wyniósł 11,3 mln zł. Narastająco grupa wypracowała 27,6 mln zł zysku, tj. ponad 1,5-krotny wzrost r/r.

POTENCJAŁ DALSZEGO ROZWOJU

Na koniec września 2015 r. grupa miała 173,1 mln zł w gotówce, tj. 84 proc. wzrostu r/r, oraz dostępne linie bankowe i ubezpieczeniowe na łączną kwotę 1,08 mld zł. Na koniec III kw. 2015 r. Grupa miała portfel zleceń o wartości ponad 1,23 mld zł, z czego do realizacji w bieżącym roku zaplanowanych jest 407 mln zł.

W październiku-listopadzie br. grupa podpisała 9 kolejnych kontraktów na łączną kwotę ok. 200 mln zł.

- Wchodzimy w IV kw. br. ze stabilnym portfelem zleceń. Po rekordowym w historii Erbudu 2015 roku, widzimy szansę dalszego dynamicznego rozwoju w kolejnych latach. Z optymizmem patrzymy na 2016 rok, kiedy branża powinna pokazać dobrą koniunkturę w związku planowanymi inwestycjami publicznymi - zapowiada Dariusz Grzeszczak.

W ocenie zarządu głównymi segmentami wzrostowymi w sprzedaży w br. pozostaną segment inżynieryjno-drogowy oraz budownictwo dla energetyki, które pokazują wzrost obrotów z kwartału na kwartał. Również segment deweloperski po III kw. br. notuje 21 proc. wzrost przychodów. Patrząc na projekty mieszkaniowe w przedsprzedaży, segment deweloperski powinien utrzymać wzrost obrotów.

Opr. MD

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Erbud SA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »