Reklama

WZA PKO BP zdecydowało o wypłacie 2,48 mld zł dywidendy

Czwartkowe walne zgromadzenie PKO BP zdecydowało o wypłacie 2,48 mld zł dywidendy.

Wcześniej zarząd banku rekomendował, by na dywidendę przeznaczyć 1,375 mld zł, czyli 41,5 proc. zysku netto za 2010 rok. Wyższa dywidenda została przegłosowana na wniosek przedstawiciela Skarbu Państwa.

Dniem ustalenia prawa do dywidendy jest 31 sierpnia, a jej wypłata nastąpi 15 września.

Zdaniem analityków taka dywidenda, choć wyższa niż zakłada polityka dywidendowa banku, nie wpłynie negatywnie na jego sytuację finansową.

Michał Sobolewski, analityk DM IDM SA: "Wydaje mi się, że taki poziom dywidendy, choć wyższy niż przewiduje polityka dywidendowa PKO BP, nie zagrozi dalszemu rozwojowi banku i nie odbije się negatywnie na perspektywach wzrostu spółki. Nie jest to zaskoczenie. Właściwie to była ostatnia możliwa okazja, dla Skarbu Państwa, by wziąć większą dywidendę, jeśli założymy, że oferta publiczna na jesieni będzie realizowana, a w przyszłości udział w akcjonariacie Skarbu Państwa prawdopodobnie spadnie. Biorąc pod uwagę podobne ruchy w przypadku innych spółek, można się było spodziewać, że Skarb Państwa zdecyduje się na większą dywidendę niż ta rekomendowana przez zarząd".

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »