Reklama

Zarząd Amiki planuje wypłatę 3 zł dywidendy na akcję (opis)

- Zarząd Amiki zamierza rekomendować wypłatę dywidendy z tegorocznego zysku na poziomie 3 zł na akcję - powiedział na spotkaniu z dziennikarzami prezes spółki, Jacek Rutkowski.

- Zarząd Amiki zamierza rekomendować wypłatę dywidendy z tegorocznego zysku na poziomie 3 zł na akcję - powiedział na spotkaniu z dziennikarzami prezes spółki, Jacek Rutkowski.

- Chcemy rekomendować radzie nadzorczej, a potem walnemu wypłatę dywidendy z tegorocznego zysku na poziomie 3 zł na akcję - powiedział.- Chciałbym, żeby w przyszłości wypłata dywidendy stała się praktyką - dodał.Do tej pory spółka nie wypłacała dywidendy.Po trzech kwartałach 2010 roku Amica ma 7,07 mln zł zysku netto przypadającego na akcjonariuszy jednostki dominującej przy przychodach na poziomie prawie 962 mln zł. Na poziomie jednostkowym Amica ma 9 mln zł zysku netto i prawie 822 mln zł przychodów.

Plany

- Amica zamierza w przyszłym roku rozbudować fabrykę kuchni, zwiększając moce produkcyjne o 150-200 tys. sztuk. CAPEX na przyszły rok wyniesie 40 mln zł. Spółka rozważa przejęcia firm dystrybucyjnych - poinformowali na piątkowej konferencji przedstawiciele spółki.

Reklama

"Jest konieczność rozszerzenia produkcji kuchni, gdyż części zamówień nie jesteśmy w stanie zrealizować. Planujemy więc rozbudowę fabryki kuchni. Nie będziemy inwestować w mury, a w maszyny" - powiedział w piątek Jacek Rutkowski, prezes Amiki.Prezes poinformował, że przyszłoroczne nakłady inwestycyjne wyniosą ok. 40 mln zł.

"Inwestycje odtworzeniowe to będzie około 20 mln zł, do tego dojdzie około 20 mln zł na nowe moce. Łącznie CAPEX wyniesie 40 mln zł" - powiedział Rutkowski.

Amica zamierza zwiększyć moce produkcyjne w kuchniach o 150-200 tys. sztuk do około 1,1 mln sztuk.Amica negocjowała w ostatnich miesiącach umowę współpracy strategicznej z Bosch und Siemens, której podpisanie oznaczałoby znacznie wyższy wzrost mocy produkcyjnych. Strony zdecydowały jednak o odstąpieniu od dalszych rozmów. Prezes Rutkowski potwierdził, że tematem rozmów było także ewentualne zaangażowanie kapitałowe w Amikę.Amica prowadzi rozmowy na temat współpracy strategicznej z innymi partnerami.

Grupa nie wyklucza też akwizycji.

"Chcemy rosnąć poprzez przejęcia. Mamy pieniądze, możemy się tym zająć. Jeśli będą synergie, to będziemy to rozważać" - powiedział prezes Rutkowski.Wiceprezes Wojciech Antkowiak, w rozmowie z PAP doprecyzował, że chodzi o dystrybutorów."Interesują nas dystrybutorzy, którzy działają na naszych obecnych rynkach, ale i na nowych" - powiedział Antkowiak.

Amica poinformowała, że jej celem jest sprzedaż aktywów non-corowych, w tym Centrum Handlowego Panorama w Gorzowie."Chcemy sprzedać Centrum Handlowe Panorama. Zakładamy, że zrobimy to do końca przyszłego roku, jeśli w ciągu kilku miesięcy poprawimy jej wizerunek i obłożenie" - powiedział Rutkowski.W księgach Amiki wartość Panoramy to około 40 mln zł.

"Trudno wypowiadać się co do jej wartości rynkowej. Myślimy, że możemy sprzedać powyżej wartości księgowej" - powiedział Wojciech Kocikowski, wiceprezes Amiki, dodając, że pojawiają się szacunkowe wyceny spółki na poziomie 40-80 mln zł.

Spółka rozważa też sprzedaż centrum logistycznego.

"Badamy obecnie czy sprzedać to centrum i dostać kilka milionów, czy lepiej zatrzymać i wykorzystać jako magazyn. Mamy problemy z magazynowaniem, może by się nam przydało" - powiedział Rutkowski. Łącznie CH Panorama i centrum logistyczne w księgach spółki mają wartość 56 mln zł.(

Sprawdź bieżące notowania Amiki na stronach BIZNES INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »