Reklama

Zarząd DM IDMSA podjął decyzję o ograniczeniu działalności maklerskiej

Zarząd DM IDMSA zdecydował o ograniczeniu działalności maklerskiej przez Spółkę i zaprzestaniu wykonywania usług pośrednictwa w zakresie obrotu instrumentami finansowymi. W efekcie tej decyzji w DM IDMSA nastąpią zwolnienia grupowe, które obejmą 83 proc. dotychczasowych pracowników.

Reklama

- Decyzja o ograniczeniu prowadzenia działalności maklerskiej była dla nas bardzo trudna, jednak uznaliśmy, iż w sytuacji, w której znalazł się DM IDMSA, jest to jedyne rozwiązanie umożliwiające wyjście z zadłużenia, skupienie się na działalności doradczej i inwestycyjnej oraz powrót do generowania zysków. W obecnej sytuacji, w której biznes podstawowy wymaga zaangażowania ogromnych środków obrotowych, nie jesteśmy w stanie dalej efektywnie funkcjonować. Nasi partnerzy, po kolejnej karze nałożonej przez KNF, wycofali się z dalszego finansowania DM IDMSA - wyjaśnia Grzegorz Leszczyński, prezes DM IDMSA.

- Dziękujemy wszystkim pracownikom, którzy wytrwali z nami do tego momentu, za lata zaangażowania, wytężonej pracy i codzienne wsparcie. Jest nam niezmiernie przykro, że musimy się rozstać, ale nie widzimy innej opcji działania - dodaje Rafał Abratański, wiceprezes DM IDMSA.

DM IDMSA zawarł z DM BOŚ umowę, na mocy której dotychczasowi klienci brokera będą mogli przenieść swoje rachunki do DM BOŚ na preferencyjnych warunkach.

- DM BOŚ jest jednym z najlepszych brokerów na naszym rynku, o czym świadczą liczne otrzymywane przez niego nagrody. Jesteśmy pewni, że Klienci, którzy zdecydują się na skorzystanie z oferty DM BOŚ pozostaną w bardzo dobrych rękach - mówi Maciej Trybuchowski, wiceprezes DM IDMSA.

DM IDMSA sprzedał także część posiadanego przez siebie pakietu akcji Inventum TFI. Docelowo broker zamierza całkowicie wyjść z inwestycji w akcje Towarzystwa.

- Realizujemy strategię, której priorytetem jest niemal całkowita redukcja zadłużenia. Już od dłuższego czasu prowadzimy działania zmierzające do odsprzedaży naszego pakietu akcji Inventum TFI

i chcielibyśmy szybko sfinalizować ten proces. Wierzymy, że zmiany właścicielskie przyczynią się do poprawy pozycji rynkowej Inventum TFI - tłumaczy Rafał Abratański.

Opr. KM

- - - - -

DM IDMSA sprzedał Electusa

DM IDMSA sprzedał 92,3 proc. akcji Electusa notowanym na New Connect spółkom Devoran (dawniej Polsko-Amerykański Dom Inwestycyjny) oraz United za 103,2 mln zł. Rozliczenie transakcji nastąpiło poprzez wzajemne potrącenie wierzytelności - DM IDMSA objął obligacje Devoran o wartości 95,2 mln zł oraz obligacje United o wartości 8 mln zł.

- Jesteśmy przekonani, że Electus ma dobre perspektywy rozwoju. Najważniejszym punktem realizowanego obecnie programu odbudowy pozycji rynkowej DM IDMSA jest jednak niemal całkowite oddłużenie.

Proces ten realizujemy konsekwentnie od dłuższego czasu, a sprzedaż Electusa jest jego kolejnym etapem - wyjaśnia Grzegorz Leszczyński, prezes zarządu DM IDMSA.

NWZA Electusa z 27 grudnia br. podjęło decyzję o wypłacie dywidendy w wysokości 13,2 mln zł. Równocześnie DM IDMSA zawarł ze spółką umowę o wzajemnym potrąceniu wierzytelności, na mocy której broker wykupił od niej obligacje o wartości 13,2 mln zł. W wyniku tych operacji Electus nie posiada już żadnych obligacji DM IDMSA. W dniu 20 grudnia br. DM IDMSA poinformował o zawarciu porozumień pomiędzy IDM Capital i funduszami zarządzanymi przez Pioneer Pekao TFI oraz szeregu związanych z nimi transakcji, w wyniku których doszło do zmniejszenia zobowiązań DM IDMSA względem funduszy Pioneer Pekao TFI o 34,2 mln zł. Dom Maklerski IDMSA jest podmiotem dominującym Grupy Kapitałowej, funkcjonującej w obszarze usług finansowych. DM IDMSA jest niezależnym, niebankowym, dynamicznie rozwijającym się biurem maklerskim. Spółka jest pierwszym brokerem notowanym na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. (31.12.2013 r.)

Opr. MZB

Kliknij i pobierz darmowy program PIT 2013

Dowiedz się więcej na temat: zwolnienia grupowe | zarzad | decyzja | zarządy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »