Zmiana na stanowisku prezesa ING Banku Śląskiego

Małgorzata Kołakowska będzie zarządzać międzynarodową siecią bankowości korporacyjnej w Grupie ING. Brunon Bartkiewicz kandydatem na stanowisko prezesa ING Banku Śląskiego.

Kandydatura Brunona Bartkiewicza została przedstawiona do akceptacji Komisji Nadzoru Finansowego. Uchwała Rady Nadzorczej powołująca go na prezesa wejdzie w życie po uzyskaniu zgody KNF. Brunon Bartkiewicz jest związany z ING Bankiem Śląskim i ING od początku lat 90. XX wieku. W latach 1995-2000 oraz 2004-2010 był prezesem ING Banku Śląskiego. W ostatnim czasie odpowiadał w Grupie ING za innowacje.

Małgorzata Kołakowska obejmie stanowisko Global Head of Network, Wholesale Banking w Grupie ING 1 kwietnia 2016 roku.

- To wyróżnienie, kiedy menedżer z Polski obejmuje wysoką pozycję w Grupie ING. Jesteśmy przekonani, że Małgorzata Kołakowska z sukcesem wykorzysta swoją wiedzę, doświadczenie i umiejętności menedżerskie na nowym stanowisku. Zostawia ING Bank Śląski w doskonałej kondycji finansowej. Bank jest dobrze przygotowany do sprostania wyzwaniom konkurencji i dalszego dynamicznego rozwoju. Jednocześnie witamy w banku doświadczonego menedżera, jakim jest Brunon Bartkiewicz. Jestem przekonany, że jego doświadczenia zdobyte za granicą przyczyni się do dalszego wzmocnienia pozycji ING Banku Śląskiego na polskim rynku - powiedział Antoni Reczek, przewodniczący rady nadzorczej ING Banku Śląskiego.

Reklama

W ostatnich sześciu latach, w okresie w którym Małgorzata Kołakowska była prezesem nastąpił dynamiczny rozwój banku. Wartość kredytów wzrosła ponaddwuipółkrotnie z ok. 27 mld zł na koniec 2009 roku do blisko 69 mld zł w 2015 roku, w tym samym czasie nastąpił prawie dwukrotny przyrost depozytów z ok. 47 mld zł do niemal 90 mld zł. Liczba klientów banku wzrosła z 2,8 mln do ponad 4 mln obecnie. Towarzyszył temu wzrost wyników finansowych banku - w ciągu sześciu lat nastąpiło podwojenie zysku.

ING Bank Śląski wyróżnia się innowacyjną bankowością internetową i mobilną zarówno dla klientów detalicznych, jak i korporacyjnych. Przeprowadzona w okresie minionych sześciu lat digitalizacja procesów bankowych wraz z modernizacją sieci placówek i wyposażeniem jej w nowoczesne urządzenia przełożyła się na wysoką jakość i poziom świadczonych usług. Nastąpiły także zmiany w strukturze grupy kapitałowej, która została powiększona o spółki: leasingową i faktoringową. Bank uruchomił platformę handlową Aleo oraz usługi księgowe.

ING Bank Śląski zdobył w minionych latach wiele prestiżowych wyróżnień. Jednym z najważniejszych otrzymanych w zeszłym roku był "Bank of the Year in Poland" przyznany przez brytyjski magazyn The Banker. W poprzednich latach ING utrzymywał się w czołówce rankingów dotyczących jakości obsługi - "Przyjazny Bank" Newsweeka oraz "Jakość na Bank" przygotowanego przez TNS. Otrzymywał nagrody za bankowość mobilną i internetową w konkursie Mobility Trends oraz tygodnika Wprost. Zdobył nagrodę "Lider Informatyki 2015" w konkursie organizowanym przez miesięcznik Computerworld.

- - - - -

Małgorzata Kołakowska

Małgorzata Kołakowska rozpoczęła swoją karierę zawodową w ING Bank NV/Oddział w Warszawie w latach 1993-1996. Po dziesięcioletniej przerwie, w trakcie której zajmowała stanowisko dyrektora finansowego w McDonalds' Polska oraz dyrektora na Polskę i kraje bałtyckie w Europejskim Banku Odbudowy i Rozwoju, powróciła do ING Banku Śląskiego. Od 2006 roku nadzorowała obszar dużych korporacji i instytucji finansowych na stanowisku dyrektora banku. W 2008 roku została powołana na stanowisko wiceprezes Banku odpowiedzialnej za obszar korporacji i instytucji finansowych oraz rynków finansowych. W 2010 roku objęła stanowisko prezes ING Banku Śląskiego.

Pełniła ponadto funkcję członka rady nadzorczej Banku Gospodarki Żywnościowej SA, Funduszu Emerytalnego Winterthur (teraz AXA), Kredobanku na Ukrainie oraz wiceprzewodniczącej Rady Nadzorczej ING Securities SA.

Jest absolwentką (1991) Wydziału Handlu Zagranicznego Szkoły Głównej Planowania i Statystyki (obecnie Szkoła Główna Handlowa) oraz Harvard Business School Advanced Management Program (AMP).

Brunon Bartkiewicz

Brunon Bartkiewicz jest związany z ING Bankiem Śląskim i ING od początku lat 90. W 1994 roku objął stanowisko pierwszego wiceprezesa pełniącego obowiązki prezesa. Rok później został prezesem zarządu Banku Śląskiego. W 2000 roku na kolejne cztery lata objął stanowisko dyrektora generalnego oraz członka zarządu o banku ING Direct NV. W 2004 roku wrócił na stanowisko prezesa do ING Banku Śląskiego. W 2010 roku został członkiem General Management Team w ING Direct, w którym był m.in. odpowiedzialny za działalność w Hiszpanii, Włoszech, Francji, Wielkiej Brytanii, Australii. Od 2012 roku nadzorował działalność ING we Francji, Włoszech, Polsce, Hiszpanii, Rumunii oraz Turcji. Od połowy 2014 pelnil w Grupie ING funcję Chief Innovation Officer. Był wiceprzewodniczącym Rady Nadzorczej ING Banku Śląskiego.

Brunon Bartkiewicz ukończył (1986) Wydział Handlu Zagranicznego Szkoły Głównej Planowania i Statystyki (SGH), gdzie w latach osiemdziesiątych był pracownikiem naukowym. Brał udział w szkoleniach z zakresu zarządzania i bankowości m.in. CEDEP - Insead France oraz Executive Program at the Graduate School of Business na Stanford University.

- - - - -

Ignacio Juliá Vilar odpowiedzialny za bankowość detaliczną w ING Banku Śląskim przechodzi do centrali ING

1 maja 2016 r. Ignacio Juliá Vilar, wiceprezes zarządu odpowiedzialny za Pion Bankowości Detalicznej, obejmie stanowisko Chief Innovation Officer w Grupie ING. Będzie również pełnić funkcję Head of Retail Banking Segment. Rada Nadzorcza ING Banku Śląskiego przyjęła dzisiaj rezygnację Ignacio Juliá Vilar z dotychczasowego stanowiska.

Sprawdź: PROGRAM PIT 2015

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: ING Bank Śląski | Małgorzata

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »