Reklama

Zmiany w harmonogramie oferty publicznej Fleet Holdings

Fleet Holdings, właściciel Masterlease, lidera polskiego rynku wynajmu długoterminowego i leasingu, opublikował komunikat aktualizujący do prospektu emisyjnego w związku ze zmianami w harmonogramie oferty.

W ramach nowego harmonogramu zapisy na akcje w transzy inwestorów indywidualnych potrwają od 21 do 28 lipca br. Ustalenie ceny ofertowej planowane jest ok. 28 lipca br. Funkcję oferującego podczas IPO Fleet Holdings pełni Copernicus Securities S.A. Maksymalna cena emisyjna została ustalona na 48 zł za akcję. Debiut na rynku głównym GPW planowany jest w III kwartale br.

Reklama

Grupa Fleet Holdings, świadcząca usługi pod marką "Masterlease", jest właścicielem spółek Futura Leasing S.A., Masterlease Sp. z o.o. oraz Prime Car Management S.A., której obligacje od ubiegłego roku są notowane na rynku Catalyst. Od 2005 roku Masterlease zajmuje niezmiennie pozycję lidera w branży usług CFM/FSL (car fleet management/full service leasing ) w Polsce.

- Procedura zatwierdzenia prospektu przez Komisje Nadzoru Sektora Finansowego w Luksemburgu (CSSF) oraz paszportyzacja prospektu stanowi dość skomplikowany proces wymagający współdziałania wielu podmiotów, co przekłada się na konieczność przewidywania terminów z dużym wyprzedzeniem. Dlatego też, powyższa zmiana ma charakter czysto techniczny i związana jest z koniecznością dopasowania terminów Oferty do terminów wynikających z procedury zatwierdzenia prospektu - mówi Jerzy Kobyliński, prezes Grupy Fleet Holdings.

Harmonogram oferty

Od 21 lipca 2011 r. do 28 lipca 2011 r. - przyjmowanie zapisów dla inwestorów indywidualnych

28 lipca 2011 r. - zakończenie procesu budowy księgi popytu

Około 28 lipca 2011 r. - ustalenie ceny ofertowej (aneks cenowy)

Od 29 lipca 2011 r. do 5 sierpnia 2011 r. - przyjmowanie zapisów dla inwestorów instytucjonalnych

Około 17 sierpnia 2011 r. - dzień przydziału (dzień zamknięcia Oferty)

Około 17 sierpnia 2011 r. - dzień emisji nowych akcji

Około 31 sierpnia 2011 r. - dzień wprowadzenia do obrotu (wydanie akcji oferowanych i rozpoczęcie notowań akcji)

Zapisy w transzy inwestorów indywidualnych przyjmowane są przez Copernicus Securities S.A.

Struktura oferty

- "Akcje sprzedawane": do 1 800 000 istniejących akcji będących w posiadaniu głównego akcjonariusza Fleet Uno jest S.a r.l.;

- "Nowe akcje": do 600 000 tys. akcji nowej emisji - decyzja w zakresie emisji "nowych akcji" zostanie zatwierdzona uchwałą Zarządu po ustaleniu ceny emisyjnej.

Opcja stabilizacyjna

W ramach oferty przewidziana została opcja stabilizacyjna. Oferujący, na zlecenie sprzedającego, przez okres 30 dni od dnia pierwszego notowania jest uprawniony do nabywania akcji na rynku. Jeśli chodzi o limity, to skupionych może być nie więcej niż 240.000 akcji (10% oferty) po cenie nie przewyższającej ceny emisyjnej i ceny sprzedaży.

Dowiedz się więcej na temat: zapisy na akcje | rynek pierwotny | Fleet Holdings S.A.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »