Zmiany w zarządzie Surfland Systemy Komputerowe SA
Do władz notowanej na NewConnect spółki Surfland Systemy Komputerowe SA (SSK) dołączył Bogdan Kosturek. Zastąpił na stanowisku prezesa Dariusza Kucharskiego, który objął funkcję wiceprezesa. Rozszerzenie składu zarządu ma na celu intensyfikację aktywności spółki w obszarze rozwoju i sprzedaży nowych usług IT.
Podczas posiedzenia rady nadzorczej w dniu 10 stycznia 2014 podjęte zostały uchwały wprowadzające zmiany w zarządzie Surfland Systemy Komputerowe SA. Na ich mocy odwołano dotychczasowego Prezesa Dariusza Kucharskiego, powołując go jednocześnie na stanowisko Wiceprezesa. Do władz spółki w randze prezesa dołączył Bogdan Kosturek, który od lipca 2011 zasiadał w Radzie Nadzorczej Spółki.
Nowy prezes SSK SA jest menedżerem z prawie 20-letnim doświadczeniem w zarządzaniu dużymi organizacjami, autorem licznych modeli organizacyjnych wspieranych systemami motywacyjnymi, informatyką i narzędziami HR.
Bogdan Kosturek jest absolwentem Politechniki Wrocławskiej na wydziale elektroniki (1981-1986), gdzie uzyskał dyplom magistra inżyniera elektronika z wyróżnieniem. Pracę zawodową rozpoczął w 1987 roku we wrocławskich Zakładach Elektronicznych ELWRO, następnie w latach 1990 - 1995 zdobywał doświadczenie w Cincom Systems (Cincinnati, USA) i Keane Inc. (Cincinnati, USA) na stanowiskach związanych z inżynierią oprogramowania i projektowaniem systemów IT.
W okresie 1995 - 2009 był wiceprezesem zarządu WINUEL SA nadzorującym ponad 300-osobowy pion technologii i realizacji. W ramach Grupy Emax (2005-2007) dodatkowo pełnił funkcję członka zarządu spółki giełdowej (IT i BPO) nadzorując wówczas 800-osobowy pion realizacji w trzech spółkach Grupy. W ramach Grupy Sygnity (2007-2009) pełnił funkcję wiceprezesa zarządu spółki giełdowej (IT i BPO) odpowiadającego za 2.000-osobowy pion realizacji w pięciu spółkach Grupy. Od 2010 roku prowadzi działalność doradczą w obszarze zarządzania, budowania struktur organizacyjnych i kultury organizacyjnej. W roku 2013 pełnił ponadto funkcję prezesa zarządu w spółce CodeTwo tworzącej oprogramowanie.
Nowo powołany prezes będzie czuwać nad realizacją kolejnego etapu strategii spółki, związanego przede wszystkim z dynamicznym rozwojem sprzedaży usług outsourcingowych. SSK, pod marką Uptime24, upubliczniła w sieci autorski System Sprzedaży i Obsługi Usług Serwisowych. Celem na rok 2014 jest jego urynkowienie oraz zbudowanie sprawnych struktur sprzedażowych i realizacyjnych. Wieloletnie doświadczenie nowo powołanego prezesa w tym obszarze ma na celu dodatkowe wzmocnienie kompetencji zarządu i przyspieszenie realizacji celów strategicznych.
- Z optymizmem dołączam do spółki. Uważam, że posiada ona niezwykły potencjał, który we współpracy z dotychczasowym zarządem postaram się maksymalnie wykorzystać do realizacji wytyczonych mi przez Radę Nadzorczą celów. A celem strategicznym SSK na ten rok jest intensyfikacja sprzedaży w obszarze nowych produktów - mówi Bogdan Kosturek. - Przez niemal dwa lata, będąc członkiem Rady, analizowałem poczynania spółki obserwowałem, jakie szanse i trudności w tym czasie napotykała. Dzięki temu wchodzę do znanej mi już organizacji, co powinno przełożyć się na szybsze efekty moich działań - dodaje nowy prezes.
Zmiany w zarządzie spółki weszły w życie z dniem 10 stycznia 2014. Zarząd jest 3-osobowy w składzie: Bogdan Kosturek - prezes, Dariusz Kucharski - wiceprezes, Tomasz Magda - wiceprezes.
SSK SA tworzy dedykowane rozwiązania informatyczne, które pozwalają zoptymalizować i przyspieszyć procesy biznesowe. Oferuje nowoczesne rozwiązania w zakresie technologii informatycznych i telekomunikacyjnych. Firma - w oparciu o trendy w zakresie IT - proponuje produkty i usługi, które w znaczący sposób przyspieszają procesy biznesowe, pozwalają na ich optymalizację oraz chronią zasoby przedsiębiorstw. Inżynierowie SSK projektują rozbudowane rozwiązania informatyczne, typowe dla korporacji, które można zastosować w warunkach małej i średniej firmy.
Znaczącym elementem działalności są produkty/usługi pozwalające klientom bezpiecznie prowadzić biznes, chroniąc przed potencjalnymi skutkami awarii urządzeń i systemów IT. Mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa oraz ciągłości operacyjnej biznesu firmy.
Opr. KM
Biznes INTERIA.PL na Twitterze. Dołącz do nas i czytaj informacje gospodarcze