Reklama

Zysk NWR wyniósł 3 mln euro, poniżej konsensusu

Zysk netto New World Resources w pierwszym kwartale 2011 roku wyniósł 3 mln euro wobec 14 mln euro straty netto przed rokiem - podała spółka w raporcie kwartalnym. Analitycy oczekiwali zysku netto na poziomie 14 mln euro.

Zysk operacyjny NWR wyniósł w pierwszym kwartale 38 mln euro, a konsensus zakładał 42 mln zł.

Wynik EBITDA sięgnął 82 mln euro, a rynek liczył na 85,5 mln euro.

Zgodne z konsensusem są przychody NWR w pierwszym kwartale. Wyniosły one 385 mln euro.

NWR podtrzymuje, że w tym roku wydobycie węgla w grupie sięgnie 11 mln ton. NWR zamierza w tym roku wyprodukować 800 tys. ton koksu.

"W rezultacie dalszych starań spółki, które mają na celu zwiększenie podziemnych prac rozwojowych, szacuje się, że produkcja stopniowo będzie się zwiększać w ciągu roku. Dzięki temu również nadal będzie się poprawiał nasz asortyment sprzedaży węgla, który, jak się spodziewamy, będzie się składał w 50 proc. z węgla koksującego i w 50 proc. z węgla energetycznego w roku 2011. Odbije się to korzystnie również na jednostkowym koszcie wydobycia w dalszej części roku" - napisano w komunikacie prasowym NWR.

Reklama

"Nasze orientacyjne prognozy kosztów na rok 2011 również pozostają bez zmian. Wzrost jednostkowych gotówkowych kosztów wydobycia szacuje się na około 10 proc., a spadek jednostkowego kosztu konwersji koksu na około 15 proc. przy stałej podstawie walutowej, w porównaniu do roku 2010" - dodano.

Prezes NWR Mike Salamon jest optymistycznie nastawiony do sytuacji w Europie Środkowej.

"Patrząc w przyszłość, pozostajemy pozytywnie nastawieni do sytuacji w Europie Środkowej i wierzymy, że jesteśmy dobrze przygotowani do wykorzystania w pełni obecnych sprzyjających warunków na regionalnym rynku. Popyt na węgiel koksujący i koks pozostaje silny, a lokalni producenci stali oraz odlewnie działają niemal na pełnych obrotach. Produkcja stali w Europie Środkowej i Wschodniej w I kwartale 2011 r. była o 7 proc. wyższa niż przed rokiem" - powiedział Salamon, cytowany w komunikacie.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »