NOVINA (NOV): NOVINA POZYCZKIHIPOTECZNE.EU SA (38/2024) Informacja ws. ostatecznej wysokości zysku Emitenta na handlu kontraktami terminowymi - raport 38/2024

Raport bieżący 38/2024

Postawa prawna: Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.

W nawiązaniu do raportu EBI nr 16/2024 z dnia 21 sierpnia 2024 roku, Zarząd Novina S.A. z siedzibą w Warszawie (Emitent) informuje, że po zamknięciu wszystkich kontraktów terminowych na srebro, na handlu kontraktami terminowymi na srebro Emitent zanotował ostatecznie zysk w wysokości 993.794,35 zł.

Emitent informuje, że zysk ten powiększy wyniki Emitenta za III kwartał roku 2024, a środki uzyskane z inwestycji w kontrakty terminowe na srebro zostaną przeznaczane na zwiększenie skali działalności Emitenta, to jest na udzielanie kolejnych pożyczek zabezpieczonych hipoteką.

Reklama

Jedocześnie Emitent wskazuje, że na dzień dzisiejszy nie prowadzi jakichkolwiek inwestycji na rynku kontraktów terminowych i w najbliższym okresie nie zamierza prowadzić takich inwestycji. Powyższe wynika z faktu, że wobec stałego i konsekwentnego zwiększania skali działalności Emitenta, to jest udzielania kolejnych pożyczek zabezpieczonych hipoteką, Emitent nie posiada obecnie wolnych środków pieniężnych, które mogłyby być przeznaczone na działalność inną niż udzielanie pożyczek.

Emitent wskazuje, że zysk uzyskany na kontraktach terminowych wpłynie znacząco na wynik Emitenta w III kwartale roku 2024. Podobnie, przeznaczenie dodatkowych środków pieniężnych na udzielanie pożyczek wpłynie pozytywnie na wyniki Emitenta w roku 2024 i kolejnych okresach.

Emitent/PAP
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »
Przejdź na