Reklama

61 proc. firm pozostawi zatrudnienie na obecnym poziomie

Ponad połowa firm (61 proc.) nie planuje w ciągu najbliższych 6 miesięcy zmiany poziomu zatrudnienia, 23 proc. planuje je zwiększyć, zaś w 11 proc. przedsiębiorstw liczba zatrudnionych spadnie - wynika z majowego badania agencji Randstad. Z badania wynika także, że dla większości polskich pracodawców otwarcie niemieckiego rynku jest neutralne.

"Zwiększenia zatrudnienia, w ciągu najbliższych sześciu miesięcy, można się spodziewać w niemal co czwartej badanej firmie (23 proc.). Ponad połowa pracodawców biorących udział w badaniu deklaruje, że zatrudnienie w ich firmach nie ulegnie zmianie (61 proc.)" - napisano w komentarzu do badania.

Reklama

"Niemal trzy na cztery przedsiębiorstwa nie spodziewają się żadnych zmian w poziomie wynagrodzeń w ciągu najbliższych 6 miesięcy (73 proc.). Wzrost wynagrodzeń brany jest pod uwagę w więcej niż co piątym badanym przedsiębiorstwie (22 proc.)" - dodano.

Z badania wynika, że płace spadną w 1 proc. firm.

Z badania wynika także, że 86 proc. polskich pracodawców nie odebrało sygnałów od swoich podwładnych, jakoby ci planowali w ciągu najbliższych 3 miesięcy zrezygnować z pracy na rzecz emigracji zarobkowej do Niemiec.

13 proc. pracodawców deklaruje, że dostaje takie sygnały rzadko, zaś 1 proc., że dostaje takie sygnały często.

Ponad połowa (58 proc.) badanych twierdzi, że otwarcie niemieckiego rynku pracy nie wpłynie na trudności w pozyskiwaniu pracowników, 33 proc. uważa, że "raczej wpłynie", zaś 9 proc. uważa, że "zdecydowanie wpłynie". Badanie zostało przeprowadzone w dniach 13-26 maja, na 300 firmach.

Dowiedz się więcej na temat: bezrobocie | zatrudnienie | proca

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »