Reklama

Air China otwiera regularne połączenie Pekin - Warszawa

Air China poinformowała na konferencji prasowej 20 września 2016 r. w Pekinie, że jej pierwszy regularny rejs z Pekinu do Warszawy odbędzie się 21 września 2016 r. Tak też się stało.

Leżąca po obu brzegach Wisły Warszawa, to stolica Polski i jej centrum polityczne, ekonomiczne oraz kulturowe. Jest to urocze i podnoszące na duchu miasto. Warszawa, tak samo jak Pekin szczyci się bogatą spuścizną historyczną i kulturową. Pomimo niespokojnej przeszłości oba miasta spowija mgła poezji, a jednocześnie tętnią one życiem podobnie do muzyki Chopina. Statystyki podają, że w okresie od czerwca 2015 r. do maja 2016 r. każdego roku pomiędzy Chinami a Warszawą podróżowało 106000 osób, co stanowi wzrost o 8,4 proc. w porównaniu do poprzedniego roku. Po uruchomieniu regularnego połączenia linii Air China pomiędzy Pekinem a Warszawą, w celu zaspokojenia rosnącego zapotrzebowania w tej relacji rozpoczną pod wspólnym kodem współpracę spółki Air China i Polskie Linie Lotnicze LOT, które są członkami Star Alliance, największego sojuszu linii lotniczych na świecie.

Reklama

Zapewnią więcej wygód dla Chińczyków podróżujących w celach handlowych i turystycznych do Polski i z Polski oraz większy wybór opcji dla przesiadających się pasażerów z Japonii, Korei Południowej, Hongkongu, Tajwanu, Azji Południowo-Wschodniej i Oceanii, podróżujących do Europy Środkowej i Wschodniej.

Linia Pekin - Warszawa to druga długodystansowa linia międzynarodowa typu non-stop spółki Air China łącząca Chiny z Europą Środkową i Wschodnią, po wcześniejszym uruchomieniu rejsów regularnych na linii Mińsk - Pekin - Budapeszt. Tym samym nie tylko poszerza się globalna sieć Air China z węzłem w Pekinie, ale chodzi również o wartość dodaną do sieci łączących ją z Europą Środkową i Wschodnią.

Air China to największy przewoźnik pomiędzy Chinami i Europą, ponieważ jego oferta zawiera prawie 200 rejsów tygodniowo. Dzięki linii Pekin - Warszawa wzrasta liczba połączeń Air China z Chin do Europy do 24, tym samym łącząc 19 ważnych miast europejskich, w tym Londyn, Paryż, Monachium, Frankfurt, Düsseldorf, Wiedeń, Genewę, Madryt, Barcelonę, Rzym i Mediolan.

Rejsy

Połączenie CA737/8 obsługuje cztery rejsy tygodniowo, w poniedziałek, środę, piątek i sobotę. Odlot z Pekinu odbywa się o godz. 2:30, natomiast przylot do Warszawy o godz. 6:20. Rejs powrotny startuje z Warszawy o godz. 14:10 i przylatuje do Pekinu o godz. 4:30 dnia następnego. Linię tę obsługuje Airbus 320-200, oferujący w klasie biznesowej siedzenia rozkładane na płasko oraz osobowy AVOD we wszystkich klasach, by zapewnić pasażerom przyjemne przeżycia z podróży.

Dowiedz się więcej na temat: 21 września 2016 | 2016 r. | R.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »