Akcje Borussii wzrosły o 13 procent

Sportowy sukces Borussii Dortmund ma przełożenie na giełdę. Akcje klubu po wysokim zwycięstwie w niemieckiej Bundeslidze 4:0 nad Hannoverem 96 i umocnieniu się na pozycji lidera wzrosły o 13 procent.

Akcja w poniedziałek kosztowała 2,09 euro i była najdroższa od sierpnia 2007 roku. Również ruch wokół akcji klubu był dosyć wysoki. Gdy Borussia wchodziła na giełdę w październiku 2000 roku jedna akcja kosztowała 11 euro.

W ekipie z Dortmundu występuje trzech Polaków. W ostatnim meczu ligowym odegrali znaczącą rolę. Łukasz Piszczek spędził na murawie 90 minut i zaliczył asystę. Robert Lewandowski i Jakub Błaszczykowski na boisko weszli w 75 minucie i obaj strzelili gola.