Reklama

Będziemy zmuszeni oddać Unii miliony zł?

Jak ustalił "Dziennik Gazeta Prawna", Ministerstwo Rozwoju Regionalnego podjęło bezprecedensową decyzję: wstrzymało realizację programu finansowanego ze środków unijnych. Komisja Europejska podważyła bowiem zasadność ich wydatkowania i kompetencje nadzorującej program instytucji podległej resortowi pracy.

Priorytet I Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki to program, na który rząd zaplanował pozyskanie ponad 1,5 mld zł, m.in. na szkolenia pracowników socjalnych i pomoc społeczną. Dotychczas wydano już 324 mln z tej sumy. Istnieje poważne zagrożenie, że będzie trzeba zwrócić te środki do unijnej kasy, bo Bruksela podała w wątpliwość celowość wydawanych środków i sposób zarządzania nimi przez Centrum Rozwoju Zasobów Ludzkich, podległe resortowi pracy.

MRR zdecydowało o zawieszeniu poświadczania i wysyłania do Brukseli rachunków będących podstawą do refundacji wydatków na Priorytet I POKL. To działanie prewencyjne, bo jeżeli KE ostatecznie zakwestionuje zatwierdzone wydatki, może wydać nakaz ich zwrotu - wyjaśnia "DGP".

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »