Biedronka zaskoczyła klientów. Oni po zapłacie słyszą specjalny komunikat

Biedronka wprowadziła w sklepach nową funkcjonalność, która dotyczy części klientów. Wystarczy mieć aplikację mobilną lub kartę Moja Biedronka. Jeśli je posiadamy, możemy usłyszeć po zakupach specjalny komunikat, który dotyczy paragonu. Biedronka bowiem wydaje e-paragony zamiast wydruków z kasy.

  • Biedronka zaskoczyła klientów nową funkcjonalnością dotyczącą paragonów, która ogłaszana jest po zapłacie za zakupy.
  • E-paragon wydawany zamiast tradycyjnego papierka jest tylko klientom z aplikacją Biedronka lub kartą Moja Biedronka.
  • Aby otrzymać cyfrowe potwierdzenie dokonania zakupów należy wybrać odpowiednią opcję w aplikacji lub na koncie klienta.

Biedronka w lipcu szeroko wprowadziła do sklepów możliwość uzyskania e-paragonu zamiast standardowego wydruku z kasy fiskalnej. Skorzystać z niej mogą klienci, którzy posiadają kartę Moja Biedronka lub aplikację mobilną Biedronka. "To kolejny etap cyfryzacji Biedronki po uruchomieniu nowej aplikacji mobilnej, ofercie sklepów internetowych i ogłoszeniu instalacji elektronicznych etykiet cenowych" - informuje sieciówka.

Reklama

Biedronka odchodzi od tradycyjnych paragonów. Zastępują je e-paragony

Jeśli wszyscy klienci, którzy posiadają kartę Moja Biedronka lub aplikację dyskontera, skorzystają z opcji wydawania cyfrowego paragonu, w skali roku Biedronka zaoszczędzi sporo papieru paragonowego. Szacunki sieciówki wskazują na 75 tys. kilometrów zaoszczędzonej taśmy standardowo umieszczanej w kasach.

Z funkcji już można korzystać, a polega ona na wydaniu e-paragonu po zakupach zamiast znanego fizycznego wydruku z kasy. Taki cyfrowy paragon jest równoważny z tym papierowym, a po zakupach klienci otrzymują go w aplikacji i na koncie użytkownika na stronie internetowej Biedronki.

Komunikat zamiast paragonu. Po zakupach klienci usłyszą to na kasie

W wypadku uruchomienia funkcji e-paragonu, podczas zakupów w Biedronce nie otrzymamy wydruku. Kasy samoobsługowe natomiast wydają specjalny komunikat o dostarczeniu e-paragonu zamiast tradycyjnego papierka. Biedronka w pierwszej kolejności uruchomiła funkcję w 1700 sklepach.

Aby e-paragon został wydany, urządzenia drukujące paragony muszą mieć dostęp do internetu, by przekazać informacje o zakupach w odpowiednie miejsce. "Starsze drukarki klientom z aktywną usługą e-paragon po prostu wydrukują tradycyjny paragon fiskalny" - podkreśla Biedronka w komunikacie.

Jak włączyć e-paragony w Biedronce?

Aby skorzystać z nowej funkcji podczas zakupów, klienci muszą wybrać odpowiednią opcję w aplikacji Biedronka lub dokonać zmian w opcjach konta klienta na stronie internetowej Biedronki. By skorzystać z funkcjonalności z aplikacją Biedronka, konieczne jest jej zaktualizowanie do wersji 2.8.0. Następnie musimy wykonać kilka kroków, by zatwierdzić nową funkcjonalność:

  1. uruchamiamy aplikację Biedronka i na ekranie głównym wybieramy opcję "więcej" w prawym dolnym rogu ekranu,
  2. wybieramy kafelek "ustawienia konta" i przechodzimy do kolejnego okna,
  3. następnie wybieramy "zarządzanie kontem",
  4. drugą opcją od góry jest właśnie "e-paragon",
  5. po wybraniu tej opcji zatwierdzamy, że chcemy otrzymywać po zakupach e-paragon zamiast tradycyjnego i gotowe.

Każdy e-paragon jest równoważny standardowemu wydrukowi z kasy fiskalnej. Możemy więc na jego podstawie na przykład dochodzić zwrotu środków czy gwarancji po zakupach. E-paragon z Biedronki przechowywany na koncie użytkownika jest przez 3 lata, a jeśli trzeba, można wydrukować go w formacie .pdf lub .json.

Przemysław Terlecki 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Biedronka | paragon | sklep | zakupy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »