Boni będzie odpowiadać za projekt dot. emerytur księży

Włączenie księży do powszechnego systemu ubezpieczeń społecznych, skutki powodzi, zarządzanie kryzysowe, ale to "niezwiązane z przyrodą", będą podlegały ministrowi administracji i cyfryzacji Michałowi Boniemu.

Jak poinformował minister Boni, podlegać mu też będzie telekomunikacja, a także administracja rządowa i terenowa. To on będzie również nadzorował prace Urzędu Komunikacji Elektronicznej.

- Kalosze i później pomaganie ludziom to będzie wszystko u mnie. Drogi lokalne, program "schetynówek", to jest u mnie; wyznania, mniejszości narodowe, Komisja Wspólna Rządu i Episkopatu - wyliczał Boni, który był w piątek wieczorem gościem TVP Info. Także skutki powodzi będą podlegały pod Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji.

Pytany o włączenie księży do powszechnego systemu emerytur, Boni zapowiedział, że gdy tylko projekt będzie gotowy, przedstawi zasady, na jakich ten system ma funkcjonować.

Reklama

Jak zaznaczył, z pierwszej analizy prawnej wynika, że nowy system nie wymagałby zmiany konkordatu. - To znaczyłoby, że będzie to zadanie prostsze, co nie oznacza, że to nie będzie trudne, bo będzie różne emocje wywoływało - mówił.

Poinformował też, będą mu także podlegały "wszystkie rzeczy telekomunikacyjne".

- Myślę, że jednym z głównych zadań będzie zbudowanie całego mocnego szkieletu dostępu do internetu szerokopasmowego i trzeba myśleć także o szybkości internetu, bo w wielu funkcjach internet szybki będzie potrzebny, żeby usługi publiczne były dostępne - powiedział. Spośród projektów wymienił też cyfrową szkołę.

Boni, któremu do tej pory był szefem doradców premiera i odpowiadał za przygotowanie Długookresowej Strategii Rozwoju Kraju, poinformował, że jeszcze przez dwa-trzy miesiące będzie odpowiadał za cykl konsultacji dotyczący tych projektów. - Do konsultacji jest nowa wersja "Polski 2030 - Trzecia fala nowoczesności" i za chwilę do konsultacji będzie przesłana średniookresowa strategia do 2020 roku - powiedział. Te prace będziemy kończyli - oświadczył.

Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji wydzielone jest z dotychczasowego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

PAP
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »