Reklama

Branża IT dla młodych - Dni Otwarte w firmach w Krakowie

Młodzi ludzie zainteresowani tym, jak wygląda praca w branży IT będą mogli wziąć udział w cyklu Dni Otwartych w firmach działających na terenie Krakowa: IBM, INTERIA.PL oraz Motorola Solutions Poland. Jest to element programu e-Skills for Jobs 2014, realizowanego przez Komisję Europejską. Jego celem jest popularyzacja kompetencji cyfrowych wśród młodzieży.

Dni Otwarte w firmach związanych z branżą IT mają przybliżyć młodych ludziom profesje związane z rynkiem nowych technologii oraz pokazać jak istotne są kompetencje cyfrowe w perspektywie przyszłej kariery zawodowej.

Dla młodzieży zobaczenie z bliska, jak wygląda praca z wykorzystaniem cyfrowych kompetencji jest bardzo cenne. Tym bardziej, że zapotrzebowanie na umiejętności cyfrowe będzie coraz większe. Według danych Komisji Europejskiej popyt na pracowników w branży ICT rośnie w tempie 4 proc. rocznie przewyższając podaż, w wyniku czego na rynku pracy w Unii Europejskiej brakuje 274 000 pracowników z umiejętnościami cyfrowymi. Komisja Europejska szacuje, że w 2015 roku dostępnych będzie już 509 000 wolnych miejsc pracy związanych z ICT. Liczba ta może wzrosnąć do miliona w 2020 roku. Program e-Skills for Jobs 2014 umożliwia młodym ludziom poznanie wymagań rynku pracy i wpisanie cyfrowych umiejętności w swoją ścieżkę edukacyjną.

Reklama

W ramach programu e-Skills for Jobs 2014 krakowskich licealistów i studentów zapraszają:

30 maja - Dzień Otwarty dla licealistów w IBM BTO Center. Okazja dla młodzieży do spotkania z kadrą zarządzającą firmy, a także młodymi pracownikami, którzy opowiedzą jak pokierować swoją karierą zawodową, jakie kompetencje i umiejętności są potrzebne w ich codziennej pracy.

30 maja - Dzień Otwarty dla licealistów w Motorola Solutions Systems. Możliwość poznania miejsca, w którym powstaje oprogramowanie do radiotelefonów wykorzystywanych przez służby bezpieczeństwa na całym świecie. Uczestnicy będą mieli możliwość zwiedzania firmy, w tym również największych w Europie laboratoriów technologicznych Motorola Solutions.

29 maja - Dzień Otwarty dla studentów w INTERIA.PL. Możliwość spotkania z działem IT, dowiedzenia się jak funkcjonuje nowoczesny portal od strony technologicznej. Jakie daje możliwości pracy i jakich kompetencji potrzebuje.

Więcej informacji oraz rejestracja na spotkania na stronie http://eskills2014.pl/Wydarzenia,4.html

Informacje o programie

Program e-Skills for Jobs 2014 (www.eskills2014.pl) zachęca do rozwijania kompetencji cyfrowych, aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom współczesnego rynku pracy. Projekt jest współfinansowany przez Komisję Europejską, i prowadzony w ramach Wielkiej Koalicji dla Tworzenia Miejsc Pracy. Realizacja powierzona została DIGITALEUROPE i European Schoolnet. Program angażuje ponad 500 firm, organizacji pozarządowych i rządowych w 30 krajach europejskich.

W Polsce program koordynuje Krajowa Izba Gospodarcza Elektroniki i Telekomunikacji (www.kigeit.org.pl), partnerami są Grafton Recruitment, IBM, INTERIA.PL, Microsoft, mis24.pl, MIS S.A., Motorola Solutions Poland, UPC Polska oraz Warszawska Wyższa Szkoła Informatyki.

Biznes INTERIA.PL na Twitterze. Dołącz do nas i czytaj informacje gospodarcze

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »