Browar Leżajsk zmieni właściciela? Janusz Palikot złożył ofertę Grupie Żywiec

Grupa Żywiec otrzymała od spółki Manufaktura Piwa Wódki i Wina ofertę zakupu browaru w Leżajsku – poinformowano w komunikacie prasowym. - Chcemy kupić browar wraz z pełną infrastrukturą oraz prawem do znaku towarowego Leżajsk, w którym widzimy olbrzymi potencjał - powiedział Janusz Palikot, prezes Manufaktury Piwa Wódki i Wina.

- Jesteśmy poważnie zainteresowani zakupem browaru w Leżajsku. Nasze możliwości produkcyjne w Tenczynku nie pozwalają na zaspokojenie szybko rosnących potrzeb rynku. Trwają intensywne prace nad rozbudową naszych kontaktów międzynarodowych i one także wymagają zdolności do produkcji. Chcemy kupić browar wraz z pełną infrastrukturą oraz prawem do znaku towarowego Leżajsk, w którym widzimy olbrzymi potencjał - powiedział, cytowany w komunikacie Janusz Palikot, prezes Manufaktury Piwa Wódki i Wina.

- Otrzymaliśmy oficjalne potwierdzenie od Grupy Żywiec, że nasza propozycja została przyjęta do wiadomości. Z informacji od Żywca wynika, że trwa proces formalnego przygotowania do negocjacji - dodał.

Reklama

"Kluczowa data zapowiedzianej likwidacji browaru"

Jak powiedział, szczegółowa oferta będzie możliwa po ustaleniu, co będzie przedmiotem transakcji: browar z całą infrastrukturą, czy tylko jej część, z prawem do znaku, czy bez tych praw.

- Każda z tych kwestii wpływa na cenę i wymaga due dilligance. Zapewne, jeśli dojdzie do transakcji, to trzeba się liczyć z końcem drugiego lub początkiem trzeciego kwartału, bo takie rzeczy nigdy nie dzieją się szybko - powiedział.

Jego zdaniem, kluczową jest data zapowiedzianej likwidacji browaru, ustalona na 30 czerwca, ale właściciel, czyli Grupa Żywiec, może przedłużyć czas trwania zapowiedzianej likwidacji, tak by nie doszło do przerwy w faktycznej działalności.

Manufaktura Piwa Wódki i Wina SA powstała 8 sierpnia 2016 roku. Jest spółką holdingową zajmującą się produkcją oraz sprzedażą wysokogatunkowych wyrobów alkoholowych.

PAP
Dowiedz się więcej na temat: browary | Grupa Żywiec SA | Leżajsk | fuzje i przejęcia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »