Cena Tepco zaliczyła nowe minimum. Nikkei225 spada

Jak donosi Bloomberg, taki spadek sprowadził cenę spółki do najniższego poziomu w historii. M.in. dzięki tej przecenie spadła wartość indeksu Nikkei 225 do poziomu 9380,35 pkt., czyli o 1,18 proc.

Jak donosi Bloomberg, taki spadek sprowadził cenę spółki do najniższego poziomu w historii. M.in. dzięki tej przecenie spadła wartość indeksu Nikkei 225 do poziomu 9380,35 pkt., czyli o 1,18 proc.

Jak podaje agencja informacyjna, spadek ceny Tepco pojawił się po wypowiedzi szefa tokijskiego parkietu Atsushi Saito dla gazety Asashi Shimbun, że spółka powinna wystąpić z wnioskiem o ochronę przed wierzycielami. Stwierdził on, że podobnie jak linie lotnicze Japan Airlines, spółka powinna poddać się restrukturyzacji długu. Tymczasem obawy inwestorów związane były także z przypuszczeniami gazety, że Tepco opublikuje stratę za cały rok obrachunkowy o wartości 570 mld jenów. Pod koniec swojej sesji indeks Hang Seng w Hong Kongu tracił na wartości 1,31 proc., a najsilniej spadały ceny sektora nieruchomości (-2,04 proc.).

Reklama

Nowy składnik FTSE100 Glencore wyróżnia się na tle innych spółek

Spółką z indeksu FTSE100, która odnotowała największy wzrost ceny był Glencore. Spółka związana z rynkiem towarowym zyskała dziś rano na wartości 10,2p względem piątkowego zamknięcia. Drugą na liście skali zwyżki był IMI, której cena rosła o 1,57 proc. Gloencore cieszy się zainteresowaniem od czasu oferty publicznej, która była największą ofertą spółki zagranicznej na londyńskim parkiecie. Notowania w ramach indeksu FTSE100 spółka rozpoczęła 24 maja i była pierwszą od 25 lat spółką, która od razu dostała się do najważniejszego indeksu na parkiecie. Podczas oferty publicznej zebrano 10 mld dolarów, a wartość rynkowa spółki wzrosła do 60 mld dolarów. Najsłabszym papierem w indeksie był dziś rano Lloyds Banking Group, którego cena spadła o 1,74 proc.

Baki w Londynie tracą na wartości

Grupa Lloyds Banking Group była przed południem najsłabszym składnikiem indeksu FTSE100 w skutek doniesień Sunday Telegraph. W południe cena banku spadała o 1,71 proc., ale nie był to samotny spadek. Barclays tracił 0,68 proc., a HSBC Holdings i Royal Bank of Scotland po 0,53 proc. To osłabienie było wywołane tekstem Jamesa Quinna, w którym informowano, że banki szykują sprzedaż aktywów za 4,4 mld funtów, z czego 3 mld funtów dotyczy tylko LBG. Około 1,4 mld funtów zostanie pozyskanych przez Skarb Państwa w wyniku sprzedaży Northern Rock. "Kupujący muszą spełnić szczegółowe kryteria, w szczególności te związane z jakością kapitałów" - napisał Quinn. Northern Rock jest w pełni państwowy, podczas gdy Lloyds Banking Group jest w części własnością państwa.

Wartość funta spada przed posiedzeniem MPC Banku Anglii

Komitet Polityki Monetarnej - Monetary Policy Committee (MPC) Banku Anglii w tym tygodniu spotka się, ale pogorszenie nastrojów inwestorów obniża wartość funta. Funt był dziś notowany blisko czterotygodniowego minimum względem euro. Po piątkowym najwyższym zamknięciu od miesiąca dziś wartość euro w funtach wzrosła o kolejne 0,1 proc. do 89,15p. Zdaniem agencji Reuters, ubiegłotygodniowe publikacje wskazujące na spowolnienie gospodarcze sprawiają, że inwestorzy spodziewają się, że zostanie podjęta decyzja o pozostawieniu stóp procentowych na dotychczasowym poziomie 0,5 proc.

Tymczasem Europejski Bank Centralny zdaniem rynku ma podnieść stopy procentowe, co jeszcze bardziej rozewrze nożyce między stopami procentowymi na obu walutach. Jednym z takich raportów, które wskazują na możliwe spowolnieni,e była publikacja wskaźnika PMI dla biznesu, który wyniósł 53,8 pkt. wobec 54,3 w kwietniu.

Niniejszy materiał, w żadnym przypadku nie może być traktowany jako wydana przez City Index Limited oraz City Index Limited Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością Oddział w Polsce (razem zwane "City Index") rekomendacja lub oferta sprzedaży lub jako rekomendacja lub też zachęcenie do kupna jakiekolwiek papieru wartościowego lub innego instrumentu finansowego. Ponadto fakt dystrybucji niniejszego materiału lub opieranie swojej aktywności na niniejszym materiale nie mogą być rozumiane jako zawarcie jakiejkolwiek umowy czy wejście w jakąkolwiek inną relację. Niniejszy materiał nie jest osobistą rekomendacją. Powinieneś zasięgnąć niezależnej porady, czy spekulowanie na jakimkolwiek z wymienionych w materiale rynku jest dla Ciebie odpowiednie oraz czy Twoja zdolność do oszacowania związanego ryzyka w tym zakresie jest właściwa. Ponadto w przypadku wątpliwości należy zasięgnąć niezależnej porady w zakresie Twojej sytuacji podatkowej oraz podatkowych i księgowych charakterystyk lub konsekwencji każdej z transakcji. City Index nie gwarantuje oraz nie stanowi, iż niniejszy materiał jest właściwy, kompletny, nie wprowadza w błąd lub iż odpowiada celowi, do którego był przeznaczony. City Index nie gwarantuje również oraz nie stanowi, iż na zapisach niniejszego materiału powinno się opierać jakiekolwiek działania. City Index może z uwagi na zwykły rodzaj prowadzenia swojej działalności utrzymywać pozycje w aktywach wskazanych w niniejszym materiale. Kontrakty na różnicę ("CFD") są wysoce ryzykowne dla Twojego kapitału, ponieważ straty mogą przewyższyć początkowe nakłady. Dlatego też, CFD mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Upewnij się, że rozumiesz związane z nimi ryzyka i jeżeli jest to konieczne zasięgnij niezależnej porady. Informacje o produktach City Index znajdują się na stronie www.cityindex.eu/pl. City Index świadczy usługi w zakresie CFD. Jest uprawniony i nadzorowany przez Urząd Nadzoru Finansowego (FSA). Nr rejestru FSA: 113942. City Index Limited jest podmiotem zarejestrowanym w Anglii i Walii pod numerem: 1761813 z siedzibą w Park House, 16 Finsbury Circus, Londyn, EC2M 6XB.

City Index / o. w Polsce
Dowiedz się więcej na temat: NIKKEI225 | Minimum | Tepco | ceny

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »