Reklama

Charytatywna sztafeta dla firm - Bieg Firmowy bije rekordy frekwencji

16 maja we Wrocławiu i 13 czerwca w Warszawie przedstawiciele kilkuset firm wystartują w 3. edycji Biegu Firmowego. Bieg na stałe wpisał się już w kalendarz imprez biegowych, a także firmowych. Piknikowy charakter biegu oraz jego charytatywny cel sprawiają, że firmy chętnie się angażują w tę inicjatywę. W ciągu zaledwie trzech tygodni rejestracji na biegi w dwóch miastach zapisało się ponad 3500 osób. Organizatorzy spodziewają się 5000 uczestników.

Niektóre firmy zgłaszają do udziału nawet kilkaset zawodników. Jednym z rekordzistów jest firma KRUK S.A. - złoty sponsor wrocławskiej edycji biegu, który tego roku do biegu wystawił 136 osób. Pasja w działaniu, gra zespołowa i pomaganie innym od zawsze są bliskie wartościom firmy KRUK. Gdy organizatorzy Biegu Firmowego zwrócili się do nas z propozycją zaangażowania się w pierwszą edycję tej imprezy nie wahaliśmy się. Dziś wiemy, że była to świetna decyzja. Dlatego już dwukrotnie wspieraliśmy Bieg nie tylko jako zawodnicy, ale również jako złoty sponsor. Szczytny cel i wspaniała, integrująca atmosfera przyciąga każdego roku coraz więcej chętnych. Nie wyobrażamy sobie już wiosny bez tej wrocławskiej imprezy - mówi Iwona Słomska członek zarządu KRUK SA.

Reklama

Bieg wyróżnia się na tle innych tego typu imprez także swoją formą - jest to sztafeta, w której biorą udział 4 -osobowe zespoły. Dystans został dobrany tak, aby każdy nawet nigdy wcześniej nie biegający miał szansę się przygotować i wystartować. Czas na pokonanie trasy jest wystarczający, aby przebiec ją choćby truchtem. Organizator zadbał także o darmowe treningi dla zawodników.

Co roku dochód z imprezy przeznaczony jest na leczenie i rehabilitację chorych dzieci - podopiecznych Fundacji Everest, która jest organizatorem wydarzenia. W tym roku biegacze swoim udziałem wspierać będą Wiktorię Urbańską - 9-latkę chorującą na dziecięce porażenie mózgowe oraz 5-letniego Doriana, który urodził się z rozszczepem kręgosłupa.

- Dzięki zaangażowaniu firm i ich pracowników udało nam się dotychczas sfinansować naszym podopiecznym leczenie i rehabilitację o wartości 84 000 zł. Mamy sześciu wspaniałych podopiecznych - dzieci, których jedyną szansą na większą sprawność jest intensywna, kosztowna rehabilitacja. Cieszy nas każdy ich choć maleńki krok w stronę ich większej samodzielności. Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączają się do naszej akcji - mówi Ewa Mróz, prezes Fundacji Everest.

Organizatorzy biegu dbają o to, żeby podczas imprezy panowała piknikowa atmosfera. Co roku na zawodników i kibiców czeka wiele atrakcji. Wartościowe nagrody trafią nie tylko do tych pierwszych na mecie. We Wrocławiu na uczestników biegu czekać będą między innymi trzy telewizory ufundowane przez Partnera Technologicznego Biegu firmę LG Electronics Wrocław, która wspiera Bieg Firmowy od jego początku.

Podczas imprezy nie zabraknie także atrakcji dla najmłodszych. Stałym elementem na Biegu Firmowym jest Bieg Krasnala. Dzieci w różnych przedziałach wiekowych mogą wziąć udział w biegu na 100 m, na każdego młodego zawodnika na mecie czekać będzie prawdziwy medal.

Sponsorami Biegu Firmowego są: KRUK S.A., PKF Consult, LG Electronics Wrocław, Grupa Impel, firma PANDORA oraz testuj.pl

Pobierz darmowy: PIT 2014

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »