Co odpowie Bruksela?

Rząd, który po godz. 10.30 rozpoczął posiedzenie, ma zapoznać się z informacją o sytuacji stoczni Szczecin i Gdynia. Informacja będzie przedstawiona Sejmowi na posiedzeniu rozpoczynającym się we wtorek po południu.

Rząd, który po godz. 10.30 rozpoczął posiedzenie, ma zapoznać się z informacją o sytuacji stoczni Szczecin i Gdynia. Informacja będzie przedstawiona Sejmowi na posiedzeniu rozpoczynającym się we wtorek po południu.

Komisja Europejska dała Polsce czas do 12 września na przygotowanie nowych planów restrukturyzacji stoczni Gdynia i Szczecin. Jeśli Bruksela ich nie zaakceptuje, zakłady będą musiały zwrócić pomoc publiczną, którą otrzymały po przystąpieniu Polski do Unii Europejskiej, a to może oznaczać ich bankructwo. Minister skarbu Aleksander Grad ma nadzieję, że do 30 września uda się sprywatyzować zakłady w Gdyni i Szczecinie. Sprywatyzowana jest już stocznia Gdańsk. W tym tygodniu - jak poinformował wiceminister skarbu Zdzisław Gawlik - w Brukseli powinno odbyć się spotkanie przedstawicieli resortu skarbu z Komisją Europejską w sprawie planów restrukturyzacji stoczni.

Reklama

Wiceminister zapewnił, że "propozycje programów restrukturyzacji stoczni zostały już wysłane do Brukseli". Ministerstwo Skarbu kontynuuje negocjacje z ukraińską firmą ISD Polska na temat planów restrukturyzacji dla stoczni Gdynia i Gdańsk oraz z konsorcjum z Pomorza Mostostal Chojnice, które chce kupić stocznię Szczecin. W spotkaniu w Brukseli mają uczestniczyć przedstawiciele obu firm.

W tym tygodniu w Brukseli powinno odbyć się spotkanie przedstawicieli resortu skarbu z Komisją Europejską (KE) w sprawie planów restrukturyzacji stoczni - powiedział w poniedziałek wiceminister skarbu Zdzisław Gawlik.

Rzecznik MSP Maciej Wewiór potwierdził, że we wtorek przedstawiciele resortu skarbu oraz firm zainteresowanych restrukturyzacją stoczni: ISD Polska i Mostostal Chojnice mają się spotkać w Brukseli z przedstawicielami Komisji Europejskiej.

MSP kontynuuje negocjacje z ukraińską firmą ISD Polska na temat planów restrukturyzacji dla stoczni Gdynia i Gdańsk oraz z konsorcjum z Pomorza Mostostal Chojnice, które chce kupić stocznię Szczecin. Wiceminister zapewnił, że "propozycje programów restrukturyzacji stoczni zostały już wysłane do Brukseli". Wewiór dodał, że w poniedziałek od inwestorów do resortu skarbu nie wpłynęły żadne nowe oferty.

INTERIA.PL/PAP
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »