Reklama

Codziennie więcej

Zalety lokaty i konta osobistego łączy w sobie Konto Oszczędnościowe. Pozwala osiągać zyski jak na lokacie, oferując jednocześnie swobodę dysponowania pieniędzmi jak na koncie osobistym.

Ograniczając się do rachunku oszczędnościowo - rozliczeniowego, utyskujemy na niskie oprocentowanie swoich oszczędności. Tymczasem ROR nie jest przecież rachunkiem oszczędnościowym. To rachunek bieżący, który służy do prowadzenia osobistych finansów. Na ten rachunek wpływają nasze pobory, renta lub emerytura, a ze zgromadzonych na nim pieniędzy opłacamy rachunki i inne zobowiązania. Obciążają go także płatności wykonane kartą, z niego wypłacana jest gotówka w kasie czy w bankomacie. Jeżeli mamy choćby niewielką nadwyżkę finansową, warto założyć w ramach konta lokatę, która jest o wiele wyżej oprocentowana niż rachunek osobisty.

Reklama

Teraz PKO Bank Polski ma jeszcze lepszą propozycję - Konto Oszczędnościowe, które w razie potrzeby nie zamyka dostępu do zdeponowanych pieniędzy.

Oszczędzamy już od pierwszej wpłaconej złotówki - od 3,10 proc. w skali roku do 4,20 proc. w skali roku - w zależności od wysokości kwoty oszczędności. Oprocentowanie liczone jest według zmiennej stopy procentowej, a odsetki bank dopisuje na koniec każdego miesiąca kalendarzowego.

Wpłacić na konto można w dowolnym momencie i wypłacić bez utraty odsetek można również w dowolnym momencie. Można także zrealizować przelew - także przez Internet lub telefon, jak również korzystając z terminali samoobsługowych w wybranych oddziałach PKO Banku Polskiego.

Za prowadzenie Konta Oszczędnościowego oraz za korzystanie z usług bankowości elektronicznej iPKO Bank nie pobiera opłaty - jest to więc konto bezpłatne. Także pierwsza wypłata w każdym miesiącu kalendarzowym jest bezpłatna.

Co ważne - Konto Oszczędnościowe można założyć bez konieczności otwierania konta osobistego ROR. Umowa zawierana jest na czas nieokreślony.

Konto Oszczędnościowe można prowadzić także w euro, dolarach amerykańskich i frankach szwajcarskich. To atrakcyjna propozycja dla osób spłacających kredyty mieszkaniowe w walutach wymienialnych.

Dowiedz się więcej na temat: konto oszczędnościowe | codzienna

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »