Reklama

Dariusz Lubera ponownie prezesem Tauron

Rada nadzorcza Tauron Polska Energia zdecydowała, że prezesem pozostanie Dariusz Lubera, który kieruje Tauronem od marca 2008 r. - poinformowała w czwartek spółka.

W wyniku postępowania kwalifikacyjnego nie zmienił się też skład pozostałej części zarządu. Na stanowiskach wiceprezesów Tauronu pozostaną: Joanna Schmid, Dariusz Stolarczyk, Krzysztof Zamasz i Krzysztof Zawadzki.

Reklama

Dariusz Lubera ropoczął pracę w 1983 r. w Zakładach Mechanicznych Tarnów. Od 1985 r. jest związany z sektorem energetyki dystrybucyjnej. W Zakładzie Energetycznym Tarnów, a następnie w Enionie przeszedł wszystkie szczeble kariery od referenta do prezesa zarządu.

W latach 2001-2003 Lubera był członkiem rady nadzorczej PSE. Od 2008 roku stoi na czele zarządu Izby Gospodarczej Energetyki i Ochrony Środowiska. Z wykształcenia jest magistrem inżynierem elektrykiem, z dyplomem krakowskiej Akademii Górniczo-Hutniczej oraz Akademii Ekonomicznej w Krakowie.

Dowiedz się więcej na temat: dariusz | tauron | R.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »